Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 11:51
 
Çaykur Uyardı, Başkan Dinlemedi, Kaymakam Uyguladı!
Pazar Belediyesi Çaykur Fabrikası yanında kurban pazarı kuruyor.
EKONOMİ Haberi
Çaykur Uyardı, Başkan Dinlemedi, Kaymakam Uyguladı!

Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle Çaykur tarafından tüm fabrikalara gönderilen yazılarda fabrikalara yakın bölgelerde kurulacak olan kurban pazarlarının kuru çayı etkileyeceği belirtildi

.

Kurban bayramına kısa bir süre kala Çaykur İşletme ve Üretim Daire Başkanı Metin Bıçakçı tarafından tüm fabrikalara gönderilen yazıda “ 2 sürgün dönemine denk gelen Kurban Bayramı nedeniyle bölgede birçok yerde kurban pazarı kurulacak. Geçmiş yıllarda bazı fabrikalarımızın çok yakınında kurulan bu pazarlar, her biri bir gıda işletmesi olan fabrikalarımızı gerek koku, gerekse ortamda oluşan sinek ve diğer rahatsız edici unsurlar nedeniyle olumsuz etkilemiştir. Bu nedenle çay fabrikalarımız yakınlarında kurulma ihtimali olan bu pazarların rüzgâr yönleri de dikkate alınarak daha uzaklarda kurulması konusunda gerek belediyeler ve gerekse diğer mülki amirleri ile irtibata geçilerek fabrikalarımızın etkilenmeyeceği veya daha etkileneceği ortamlardan uzak tutulması sağlanması gerekmektedir” denildi.

 

Tüm fabrikalara gönderilen bu yazıya rağmen Pazar Belediyesi Pazar ilçesinde bulunan çay fabrikası alanı yakınında kurban pazarı kurma çalışmalarını başlattı. Başkan'a ve Kaymakam'a giden bu uyarıyı dikkate almayan kurumlar ilçede kurulan 'Kurban komisyonu' kararını uygulayarak demposunda binlerce ton kuru çay olan fabrikanın dibinde kurulan kurban pazarına yok demedi.

 

Tonlarca çay etkilenecek

Pazar çay fabrikası depolarında bulunan tonlarca çayın Kurban pazarı koku ve çevrede oluşacak olumsuzluklardan etkileneceği belirtiliyor. Belediyenin başka bir alanda kurban pazarı kurma çalışması yapması için Kurumdan uyarı yazıları yazıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaykur, Uyardı,, Başkan, Dinlemedi,, Kaymakam, Uyguladı!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çaykur Uyardı, Başkan Dinlemedi, Kaymakam Uyguladı!
Yorumlar
Haber Yazılımı