Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 15:31
 
ÇAYKUR Genel Müdürlüğünden Flash Açıklama
ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alım 2019 yılında çay da kaliteyi yakalayacaklarını dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
ÇAYKUR Genel Müdürlüğünden Flash Açıklama

Tek Bayrak Gazetesinin haberine göre; Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım randevu sisteminde değişiklik yaptıklarını ve haftada bir gün yerine üreticinin 3 gün çay toplayacağını söyledi.

 

Çaykur Genel Müdür vekili Yusuf Ziya Alım kampanya ile ilgili olarak Ocak ayında tüm fabrika müdürlüklerine yazı yazdıklarını belirterek “Fabrikaların hazır olmasını istedik, artık fabrika müdürleri ve ilgili memurlar fabrika da koltuklarında olmayacaklar, kampanya boyunca alım yerlerinde üreticinin yanında olacaklar ve üreticilerimizin sorunları ile ilgilenecekler” dedi.

 

Randevu değişti

 

Hafta da bir gün çay toplama yerine haftada 3 gün üreticinin çay bahçesine gireceğini belirten Alim “Haftada 900 kilo üreticimiz çay veriyor ise biz bunu 3 e bölerek haftanın 3 günü çay bahçesine girmesini sağlayacağız. Bu sayede üreticimiz kendi ürününü kendisi toplayacak, kesinlikle kalitesiz çay almayacağız ve her alım merkezinde bezler açık şekilde olacak, kimse kapalı bez çay satamayacak” dedi.

 

Cezalar olacak

 

Ocak ayında başlatılan eksperlerle ilgili çalıştay da Eksperlerin de destek verdiğini belirten Alim “Kalitesiz çay alan eksperlerimiz cezayı işlemlere tabi tutulmakta, bu ceza işlemi devam edecek, kimse sonra neden ceza aldım diyemeyecek. Buna bizim personelimiz de dahil edilecek. İş cezaya geldiğinde bilmiyordum kimse diyemeyecek” dedi.

 

Tepkiye aldırmayacağız

 

Çayın kaliteli olması için çalışacaklarını ve bu süreçte doğacak tepkilere aldırış etmeyeceklerini dile getiren Alim “ Elbette bazı tepkiler olacak, ancak bu tepkilere aldırış etmeyeceğiz, Çay da kaliteyi yakalamak zorundayız, kimseye çöp parası ödeme lüksümüz yok. Artık çay düzelmek zorunda. Kurum hepimizin kurumu ve bu kurumu düşünmek zorundayız. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYKUR, Genel, Müdürlüğünden, Flash, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı