Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 03:18
 
Çayeli Gecesine İmamoğlu Damgası
Çayeli Dernekler Federasyonu (ÇAYDEF) Çayeli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı nedeniyle İstanbul’da etkinlik düzenledi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Çayeli Gecesine İmamoğlu Damgası

Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzelo, AK Parti İstanbul Eski İş Başkanı Selim Temurci, Yargıtay 9. Ceza Daire Başkanı Burhan Karaoğlu, AK Parti Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan , MHP Çayeli Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Çiftçi, RİDEF Başkanı Recep Albayrak, CHP Üsküdar Belediye Başkan adayı Ahmet Kılıç ve İstanbul’da yaşayan Çayelililer katıldı.

 

Horon gösterisi ile başlayan gecede konuşan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu “Çayeli’nin kurtuluş gününde sizinle beraber olmaktan kıvanç duyuyorum. Bu güzel gün hepimiz adına, güzel memleketimiz adına kutlu olsun. Bölgemiz 1914-1918 arasında bir işgal yaşamıştı. Her ailenin içerisinde bir acı hikayesi mutlak vardır. Ninelerimiz, dedelerimiz bu asil millet için büyük mücadele vermiştir. Ben buradan o dönem hayatlarını kaybeden atalarımıza, hepimizin dedesine ninesine rahmet diliyorum. Hepsinin mekanı cennet olsun. Hepimiz biliyoruz ki bu memleket kolay kurulmadı, kolay var olmadı. Hepimiz çalışarak güzel şehrimizin, güzel ülkemizin geleceği için çok güzel işlere imza atmak zorundayız. Çocuklarımız iyi yetişmeli, gençlerimiz geleceğe umutla bakmalı. Ailelerimiz huzur içerisinde 82 milyon insan tek bir vücut, tek bir millet halinde yoluna devam etmeli. Bu manada hepimize vazifeler düşüyor. Kimseyi dışlamamalıyız. Kinden, nefretten uzak durmalıyız. Bu manada bu ülke kuruldu kurulalı başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere emeği geçen herkese karşı güzel duygulara sahibiz. Güzel Rizemizle, güzel Çayelimizle her daim iletişim içerisinde olmak arzusuyla tekrar Çayelimizin kurtuluş gününü kutluyor, hepinizi hemşehri sıcaklığıyla selamlıyorum.” dedi. Konuşmasının ardından İmamoğlu’na ÇAYDEF Başkanı Yılmaz Hüsrev, Çayelispor forması ve Çayeli manzaralı tablo hediye edereken salou dolduran Çayelililerin İmamoğlu'na olan ilgisi dikkat çekti.

 

İmamoğlu’nun ardından kürsüye çıkan MHP Çayeli Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Çiftçi ise konuşmasında “Bir belediye başkan adayı olarak tabiki asli vazifemiz şehre maddi katkılarda bulunmak, bir vizyon katmak. Ama bizim en önemli vazifemiz şehirde ve gurbette yaşayan insanların gönüllerine hitap edecek hizmetler yapmamız. İnşallah ben Çayeli Belediye başkanı olursam 9 Mart kurtuluş etkinliklerini Çayeli’nde hep beraber yapacağız. Şimdiden müjdesini veriyorum. Çayeli’nin bir marka olduğunun bilincindeyiz. Ve bu markayı sizlerle beraber daha iyi bir noktaya taşıyabilmenin heyecanı içerisindeyiz. “ dedi.

 

Gece Selçuk Balcı, Resul Dindar ve Engin Orta konserleriyle son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayeli, Gecesine, İmamoğlu, Damgası,
Yorumlar
Haber Yazılımı