Belediye'de 'Tütün Bağımlılığı ve Pasif İçicilik' Konferansı!
Haber
30 Ekim 2019 - Çarşamba 23:28
 
Belediye'de 'Tütün Bağımlılığı ve Pasif İçicilik' Konferansı!
Sağlık Haberi
Belediye'de 'Tütün Bağımlılığı ve Pasif İçicilik' Konferansı!

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, RTEÜ Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt, tarafından Belediye Meclis salonunda verilen “Tütün Bağımlılığı ve Pasif İçicilik” konulu eğitim’e katıldı.

 

Prof. Dr. Türüt;, sunumunda; sigara bağımlılığı, nikotin bağımlılık döngüsü, nikotin yoksunluğu, sigara neler yapar, sigaranın içeriğinde bulunan zehirli maddeler, sigara içer içmez ortaya çıkan etkiler, sigaranın tetiklediği hastalıklar, pasif içicilik, sigaraya hiç başlamamak için ve başlamış olanların da bırakması için yapılması gerekenlerden bahsetti.

 

Eğitimin sonunda, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Sigaranın zararlı olduğunu ilk kızıl dereliler ortaya koymadan önce biliniyor olsaydı kesinlikle yasak edilirdi. Sigara kullanımının En büyük hasarı damarlarımıza geliyor. Hadisler ışığında Lokman hekim diyor ki; İnsanoğlu 100-120 yıl yaşarken yeme içme kültürümüzle bunu 60-70 lere çekiyoruz. Bırakalım uzun yaşamayı da bizim için kaderi tayin etmekten ziyade yaşadığımız süre içerisinde sağlıklı yaşama gayretinde olmalıyız. Çok güzel bir Eğitim programı olduğunu söyleyerek Başkan Metin, Prof. Dr. Hasan Türüt ve personele teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye'de, 'Tütün, Bağımlılığı, ve, Pasif, İçicilik', Konferansı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı