Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:29
 
Başkan Zerdeci: 'Zulmü durduracak olan biz Milli Görüşçü Kadrolardır'
Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığı, 19 Mayıs 2019 Günü Genişletilmiş İl Divan toplantısında İl genelindeki tüm teşkilatlarıyla bir araya geldiler.
SİYASET Haberi
Başkan Zerdeci: 'Zulmü durduracak olan biz Milli Görüşçü Kadrolardır'

İl Divan Toplantısında; Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur ve Mahalli İdarelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Cemil Çolak, Rize il sorumlusu Recep Yakuphan ve teşkilatlar katıldı.

 

Toplantı açılış konuşmasında Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci "İçinde bulunduğumuz başı rahmet ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazanı Şerifimiz mübarek olsun. Cenabı Mevla tutmuş olduğumuz oruçları ve yapmış olduğumuz ibadetlerimizi kabul eylesin. Ramazan ayı kardeşliğin, yardımlaşmanın, paylaşımların en üst düzeyde yapıldığı bir aydır. Dünyanın birçok coğrafyasında özellikle Müslüman coğrafyada Myanmar’da, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Keşmir’de, Irak’ta, Yemen’de, Kudüs’te kan ve gözyaşının durmadığı, türlü türlü zulümlere maruz kalan kardeşlerimiz bizleri bekliyorlar. Bu zulmü durduracak olan irade ve inançlı kadrolar, biz Milli Görüşçü kadrolardır. Bu sorumlulukla, başta Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz olmak üzere tüm teşkilatlarımız gecesi gündüzü ile çalışarak Milli Görüşü iktidara getirip, ülkemizde ve dünyada ezilen tüm mazlumların kurtuluşlarına vesile olacağız. Bu sorunların kaynağı olan Siyonist ve ırkçı Emperyalist güçlerin karşısında İslam Birliğini, İslam Barış Gücünü ve İslam Para Birliğini kurarak bu zulümlere dur diyeceğiz. Bu sayede tüm İslam ülkeleri kendi bağımsızlıklarına kavuşacaktır.” dedi.

 

İl Divanın ilerleyen bölümlerinde Teşkilatlanma Başkanı Bahattin Sungur, tüm teşkilatların yoklamasını yaparak il yönetimi ve kurulmuş olan 8 ilçe yönetimleri ile birlikte teşkilat içi eğitim çalışmaları yaptı. Rize genelindeki çalışmalar ve Rize teşkilatlarında gördüğü heyecanın kendisini memnun ettiğini dile getiren Sungur teşkilata teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Zerdeci:, 'Zulmü, durduracak, olan, biz, Milli, Görüşçü, Kadrolardır',
Yorumlar
Haber Yazılımı