Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 14:20
 
Başkan Kandemir'den Çakıroğlu Açıklaması!
Siyaset Haberi
Başkan Kandemir'den Çakıroğlu Açıklaması!

Rize'nin haber sitesi Flash53.com'un daha önce gündeme taşıdığı Şehit fırat Yılmaz Çakıroğlu ismi ile ilgili Rize Belediye Meclisinin kararı değişti.

 

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından 20 Şubat 2019’da Rize Belediyesine Rize Merkez Fener Mahallesi’nde bulunan Evliya Çelebi Sokak’ın isminin ‘Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ olarak değiştirilmesi için dilekçeyle başvuruda bulunulmuş, Rize Belediye Meclisi Tarafından reddedilmişti. Red kararının ardından MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Can Örün ve İsmail Denizci tarafından Rize Belediyesi’ne kararın ‘İsmin başka bir yerde kullanılması’ ifadeleriyle düzeltilmesi istenmişti.

 

Flash53’ün duyurduğu bu haber sonrasında gelen tepkileri değerlendiren Rize Belediyesi kararı değiştirerek, yeni kararda ‘Mevcut cadde e sokak isimlerinin değiştirilmesinin bir çok bağımsız bölümün adres bilgilerinin değişmesine neden olduğundan dolayı olumlu bakılmamaktadır. Rize Belediye Meclis toplantısında red edilen ‘Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ isminin yaşatılması talebi yeni açıalcak cadde, sokak, park ve üstgeçit vb. alanlarda değerlendirilecektir” ifadelerine yer verildi. Böylelikle 20 Şubat 2015 yılında öğretim gördüğü Ege Üniversitesi’nde pkklı militanlarca şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismi yeni İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden çıkan kararla Rize’de yaşatılabilecek.

 

Daha önce olaya tepki gösteren Rize Ülkü Ocakları Başkanı Sadık Kandemir, gösterdiği özenden dolayı MHP'li Rize Belediyesi Meclis Üyelerine teşekkür etti. Kandemir  “Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması tarafından ağır yaralanarak şehadete eren Türk evladı Ülkü Ocakları mensubu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Rize’de yaşatılamsı için verdiğimiz dilekçeye olumsuz cevap veren Rize Belediye Meclisi'nin kararını değiştirmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu süreçte canla başla uğraşarak konuyu yerinde takip eden MHP'nin Rize Belediye Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Dilerim ki bundan sonraki süreçte, vatan için, vatanın birliği ve bütünlüğü için can veren yiğit evlatların ismi görüldüğünde, siyasi parti gözetmeksizin eller vicdana koyulur ve o şekilde karar verilir. Onlar vatanın varlığı ve bütünlüğü için şetih olmuş, kahraman Türk evlatlarıdır. İsimlerinin yaşatılması 5 dakikalık bir meclis kararıyla reddedilmemelidir. Durumun düzelmesinden ötürü başta Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve MHP'li meclis üyeleri olmak üzere, tüm Rize Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle içerisinde bulunduğumuz Kurban Bayramınızı kutluyor ve hayırlara vesile olamsını diliyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize Ülkü Ocakları, Sadık Kandemir, Fırat Yılmaz Çakıroğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı