Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 18:30
 
Başkan Elçin'den Tarihi Zam!
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Artvin Belediye Başkanı seçilen Demirhan Elçin göreve geldiği henüz 1 yıl olmasına rağmen seçim öncesi verdiği vaatlerin çoğunu yerine getirdi.
Ekonomi Haberi
Başkan Elçin'den Tarihi Zam!

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Artvin Belediye Başkanı seçilen Demirhan Elçin, seçim vaatlerinden olan "Eşit İşe, Eşit Ücret", işçi arasında ki ücret farklarını kapatacağı ve şirket personeline maaşlarını zamanında yatıracağı vaadinde bulunmuştu. Başkan Elçin seçimleri kazanır kazanmaz "Eşit İşe, Eşit Ücret" diyerek aynı işi yapan personelin ücretlerini eşitledi ardından maaşlarda iyileştirme yaparak şirket personelinin maaşlarını gününde hesaplarına yatırdı.

 

Seçimlerin üstünden tam 1 yıl geçmesinin ardından şirket personeli ile yaptığı toplu iş sözleşmesinde işçiye yüzde 37’lik bir zam yaparak en düşük ücreti 3.200 TL yaptı.

 

Başkan Elçinle Beraber Şirket Personelinin Ekonomik Refahı Arttı

"İşçimizle birlikte çalışacağız, savurganlık yapmayacağız bütçeyi birlikte artırarak birlikte paylaşacağız." diyen Başkan Elçin göreve geldiğinde belediye şirket işçilerini en düşük ücreti 2.150 TL’ydi. Başkan Elçin göreve gelir gelmez bu ücrete bir iyileştirme yaptı.

 

31 Mart 2020’de yaptığı toplu sözleşme ile de Belediye şirket personelinin en düşük ücreti 3.200 TL’ye çıkararak 1 yıl içerisinde 1.050 TL’lik zam ile işçinin refah seviyesini artırdı.

 

Başkan Elçin DİSK ile yaptığı Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde şirket personelinin iş garantisi olduğunu vurgulayarak Belediyenin bütçesi pozitif yönde arttıkça işçilerinde aylıklarında iyileştirme yapılacağını vurguladı.

 

Başkan Elçin: ”Her ayın 1’inde ve 15’inde zamlı ücretleri aksatmadan ödeyebilmek için, Emekçi arkadaşlarımızla beraber, hem tasarruf ederek, hem de üreterek, birlikte kazanıp, birlikte paylaşarak, Hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunacağız.” dedi.

 

Önceki dönemde maaşlarını zamanında alamayan,eksik hatta taksitli şekilde alan belediye çalışanları, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerden sonra göreve gelen Demirhan Elçin işbaşı yaptıktan sonra mevcut maaşlarının zamanında ve eksiksiz ödenmesinden ve yeni dönemde yapılan tarihi zamdan ötürü memnuniyetlerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dile getirerek Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Elçin'den, Tarihi, Zam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı