Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:09
 
Başkan Alkan Tavrını Koydu: Bizi Bağlamaz!
SİYASET Haberi
Başkan Alkan Tavrını Koydu: Bizi Bağlamaz!

Alkan, “Şahısların yaptığı yanlışlar Cumhur İttifakını bağlamaz. İki üç insanın yerelde yaptıkları siyaset, Cumhur İttifakına zarar vermez ve bağlamaz. Bunlar çok önemli değil” dedi

 

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, son günlerde Rize’de bazı ilçelerde Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Partili bazı kişilerin yaşadığı tartışmalarla ilgili net konuştu. Alkan hiç kimsenin Cumhur İttifakına zarar veremeyeceğini belirterek Şahısların yaptığı yanlışlar Cumhur İttifakını ve bizleri bağlamaz. İki üç insanın yerelde yaptıkları siyaset, Cumhur İttifakına zarar vermez ve bağlamaz. Hata yapabilirler. Bunlar çok önemli değil” dedi. 

 

YANLIŞA DÜŞERİZ
Cumhur İttifakı sayesinde Rize’de üç belediyeyi kazandıklarını ifade eden Alkan, “Biz, Cumhur İttifakına birileri saldırıyor diye üzerine üzerine saldırı ile gidemeyiz. Gidersek yanlışa düşeriz. Çünkü bu insanlar bize oy verdi. Bu insanlar, oy vermeselerdi ve Cumhur İttifakı olmasaydı biz bu belediyeleri alamayabilirdik. Nitekim daha önce belediyemiz yoktu, alamamıştık. Biz bunu biliyoruz. İnsanların hataları ile hareket edemeyiz. Halk zaten görüyor” diye konuştu. 

 

ÖNÜMÜZE BAKALIM
Cumhur İttifakında iki önemli kutbun olduğunu dile getiren Alkan, “Birisi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, bir tanesi de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunları takip edelim. Cumhur İttifakının sürmesinin nedeni liderlerimizdir. Böyle yürüyoruz. Şimdi önümüze bakalım. AK Parti’nin aldığı her belediye benim de belediyemdir. MHP’nin belediyeleri de aynı. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızda böyle söylüyor” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ihsan alkan, rize mhp, rize il başkanı
Yorumlar
Haber Yazılımı