Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 23:30
 
Başkan Alkan'dan 15 Temmuz Çağrısı!
SİYASET Haberi
Başkan Alkan'dan 15 Temmuz Çağrısı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı İhsan alkan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Rizelileri meydanlara davet etti.


15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimiyle Müslüman türklerin namusuna el uzatıldığını dile getiren İhsan Alkan "15 Temmuz 2016 günü necip Türk milleti, 5 bin yıllık tarihi içerisinde eşine az rastlanmış bir ihanet girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Şerefli Türk askeri üniformasının içine saklanmış kanı bozuk vatan hainleri Türk milletine kurşun sıkmış, Yunan’ın dahi yapmaktan geri durduğu adiliği yaparak TBMM’ye bomba atmış, milletin iradesiyle seçilen Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulunmuş, kısacası müslüman Türk’ün namusuna el uzatmıştır. Nitekim Türk’ün şerefine, izzetine ve namusuna uzatılan bu alçak eller yine Türk’ün dirayeti ve vatan aşkıyla kırılmış, fetöcü hainler başlarını Türk milletinin kudretine çarpmışlardır.
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “En kötü demokrasi en iyi darbeden iyidir” sözünü kendisine rehber edinen ve kendilerini Türk milletine düşman olanın en büyük düşmanı olarak gören Milliyetçi-Ülkücü hareket de o gün milletimizin diğer fertleri gibi vatanı canlarından aziz bilerek söz konusu işgal girişimin bertaraf edilebilmesi için şehadet pahasına bedenlerini hain namluların karşısında siper etmekten geri durmamıştır. O gün uzaktan kumanda edilen hainler de kumandayı ellerinde tutan gafiller de şunu iyice görmüştür ki; Türk milletinin bileği bükülemeyecek, iradesinin karşısında asla durulamayacaktır" dedi.

 

Başkan Alkan açıklamalrının devamında Rizelileri meydanlara nöbet tutmaya davet ederek "Bu vesile ile 15 Temmuz’un 3. yıldönümünde o gece şehit düşen 250 vatan evladını rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve huzur diliyorum. İlçelerdeki tüm vatandaşlarımızı 15 Temmuz akşamı, saat 21.42’de kılınacak yatsı namazının akabinde gerçekleşecek yürüyüşlere ve ilçe meydanlarına, Rize Merkez’de ikamet eden vatandaşlarımızı da Sahil Camiinde yatsı namazının ardından başlayacak yürüyüşle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na davet ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15 temmuz rize, rize meydanı, ihsan alkan, mhp rize
Yorumlar
Haber Yazılımı