Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 10:52
 
Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık'tan Kadınlar Günü Açıklaması!
İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık, "Parti olarak kadınların kanunlarla tanınmış haklarının metinlerde kalmayıp gerçek hayatta uygulanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.
Yaşam Haberi
Av. Ayşegül Akyıldız Özyanık'tan Kadınlar Günü Açıklaması!

Haber: Doğancan İLEK

 

İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Akyıldız Özyanık yaptığı yazılı açıklamada, 8 Mart'ı kadınların 365 gün karşılaştıkları sıkıntıları, sorunları, şiddeti, engellemeleri ve ayrımcılığı yüksek bir sesle dile getirmek için vesile olmasından dolayı önemli gördüklerini ifade etti.

 

Özyanık konuşmasına şöyle devam etti: "Türk kadınları, Türk tarihinin ilk dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın her zaman merkezinde yer almış, toplumsal birlik ve dirliğe ihtiyaç hissettiğimiz her dönem fedakarlıkların en yücesini gerçekleştirmiştir. Ancak üzülerek belirtmek gerekir ki son dönemlerde kadınlarımız dar bir alana hapsedilmek istenmektedir.

 

Oysa ki; Kadının yeri, üniversitelerdir. Kadının yeri, tiyatrolardır. Kadının yeri, fabrikalardır. Kadının yeri, olimpiyatlardır. Kadının yeri, iş dünyasıdır. Kadının yeri, siyasettir. Kadının yeri, nerede olmak istiyorsa orasıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlarımızın toplumda layık oldukları saygınlığı kazanması, sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik haklarını tam ve etkin şekilde kullanmaları ve karşılaştıkları sorunların gündeme getirilerek çözülmesi açısından son derece önemlidir.


Geleceğimiz olan evlatların yetişmesinde de büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve milli değerlerine bağlı, fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı da ayrıca kutluyorum.
Türk kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, bugünün kadına karşı uygulanan şiddetin de son bulması için bir dönüm noktası olmasını dilerim. Dünya Kadınlar Gününde, kadınlarımızın yalnızca bir gün değil her gün hatırlanması ve hak ettikleri değeri görmeleri dileğiyle..."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Av., Ayşegül, Akyıldız, Özyanık'tan, Kadınlar, Günü, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı