Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:25
 
Arazisine Ulaşımını İlkel Teleferik İle Sağlıyor!
Rize Merkez’e bağlı Taşpınar köyünde arazı şartlarının elverişli olmaması nedeniyle yol alamadıkları çay bahçesine ilkel teleferikle ulaşım sağlanıyor.
GÜNDEM Haberi
Arazisine Ulaşımını İlkel Teleferik İle Sağlıyor!

Rize’de coğrafi şartların zorluğuna ilkel yönetimlerle çözüm bulunuyor. Merkez’e bağlı Taşpınar köyünde yolu olmayan çay bahçesine teleferikle ulaşım sağlanıyor. Yürüyerek 25 dakika da çıkılan çay bahçesine Mehmet Taşpınar isimli vatandaş ilkel teleferik ile gidip geliyor. 

 

“Teleferik bizim her şeyimiz”

 İlkel teleferikle ulaşımını sağlayan Mehmet yürüme mesafesinin çok uzun olduğunu ifade ederken :”Mecburuz yürüyerek çıkana kadar yoruluyoruz, yol imkanımız yok olsa tabi ki iyi olur ama yapamadık ileride inşallah olur. Çıkana kadar zaten yoruluyoruz ondan sonra gelip çalışmak çay toplamak bizim için baya zor oluyor. Bir adrenalinde yaşıyoruz teleferikle güzel oluyor benim için bir sakıncası yok. Teleferik bizim her şeyimiz yolumuz ,arabamız her şeyimiz. Malzeme, yemek, çay, gübre her şeyde kullanıyoruz biz bile gidip geliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İmkanlar sağlanırsa yol almak istediklerini belirten Taşpınar:”zaman ne gösterir bilemiyorum toprağı çok sevenler var inşallah onlarla karşılaşmayız Mevla’m nasip eder biran önce almayı isteriz arabayla bu tepelere gelmek isteriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ilkel teleferikle seyehat, rizede teleferik
Yorumlar
Haber Yazılımı