Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:44
 
Aralarındaki Çelişki 'Hadi Canım' dedirtti
SİYASET Haberi
Aralarındaki Çelişki 'Hadi Canım' dedirtti

Haber: Mükremin Çetinoğlu

 

Çayeli’nde dün gerçekleşen seçim irtibat bürosu açılışında konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çayeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Baltacı burada yaptığı konuşmayla akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Geçtiğimiz hafta Ardeşen’de gerçekleşen aday tanıtım toplantısına konuşan ve ‘"Vitrinde CHP ve İYİ Parti, İçerde FETÖ ve HDP Var" diyen AK Partili Rize Milletvekili Muhammed Avcı’nın aksine Çayeli Adayı Baltacı “HDP’li kardeşlerimizle konuştum, oylarına talibiz” açıklamaları herkesi şaşırttı.

 

Seçim İrtibat Bürosu Açılışında konuşan AK Parti Çayeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Baltacı, memleketlerinden Çayeli’ne gelip burada çalışmaya başlayan HDP’liler olduğunu ve onlarla bir toplantı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Gerçekleştirilen toplantıda HDP’lilerden oy ve destek istediğini dile getiren Baltacı “İnsanlara hizmet etmek için buradayız, birilerinin kalbini kırmak için değil. Birini üzmek için değil, Birilerine belden aşağıya saldırmak için değil.  Biz tüm Çayeli’ni kucaklayarak MHP’li kardeşlerimize de, CHP’li kardeşlerimize de, İyi partili kardeşlerimize de, Saadet partili kardeşlerimize de, hatta geçen gün kendileriyle toplantı yaptığım Çayeli’nde 150- 200 oya sahip olan HDP’li kardeşlerimizde var. Burada çalışan hemşerilerimiz var.  Van’dan gelen Ağrıdan gelen onlarla da konuştum.  Onların oylarına da talibiz. Biz bütün Çayeli’ni kucaklayarak onlara hizmet etmek istiyoruz. Onların hepsinin duasını alacağız, Allah’ın izni ile bizim amacımız o, Gücümüz millet işimiz hizmet” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aralarındaki, Çelişki, 'Hadi, Canım', dedirtti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı