Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 19:57
 
Alkan'dan 4 Nisan Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 23. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Alkan'dan 4 Nisan Mesajı

Alkan 'ın mesajı şöyle:

 

"Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı, Türk Dünyasının Bilge Lideri, cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendinin vefatının 23. sene-i devriyesinde kendisini rahmet, şükran ve özlemle anıyorum.

 

Ülkemizde ve dünyada baş gösteren salgın hastalık nedeniyle bu sene Başbuğumuzun ebedi istiratgahaına gidemediğiz için bu 4 Nisan'ı daha buruk ve daha özlemle geçiriyoruz.

 

80 yıllık yaşamının her bir saniyesini Türk milletinin refahı, Türk vatanının bağımsız bütünlüğü ve Türk devletinin bekası için geçiren Başbuğumuz, bu uğurda tabutluklarla, işkence ve zorluklarla karşılaşmış fakat bir an bile hak bildiği yoldan geri adım atmamıştır.

 

Binlerce evladını toprağa vermiş ama Türkiye’yi ne emperyalizme ne de komünizme teslim etmemiştir.

 

1997’nin 4 Nisan’ında Rahmet-i Rahman’a kavuştuğunda ardında milyonlarca Türk milliyetçisi bırakmış, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarını bizlere emanet etmiştir.

 

Bizler de Başbuğumun ülküsünü son nefesimize kadar taşıyacak, bizlere bıraktığı emanetleri her şart altında muhafaza edeceğiz.

 

Her daim Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin yolunda, Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde kalacak, Türk milliyetçiliği ülküsünün var olması için savaşacağız.

 

Yılmadan, kaçmadan ve satmadan mücadele edeceğiz. Ve elbet başaracağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’ye Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, onun Hz. Peygamber Efendimize komşu olması için Rabbime dua ediyorum.

 

Mekanın cennet olsun Başbuğ’um."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alkan'dan, 4, Nisan, Mesajı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı