Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 13:39
 
Alkan'dan 18 Mart Mesajı
MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Alkan'dan 18 Mart Mesajı

Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan ve bu zaferin yalnızca askeri bir başarı değil Türk milletinin ayağa kalkma mücadelesi olduğunu dile getiren Alkan, bu milletin Koca Seyitleri, Mehmet Çavuşları, Nezahat Onbaşılarının bitmeyeceğini ifade etti.

 

Alkan'ın yayınladığı mesaj şöyle:

 

"18 Mart 1915 tarihinde Türk milleti; emperyalizme “Dur” demiş, Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Tarihi şan, şeref ve kahramanlık dolu ordumuz bir zafere daha imza atmış, dönemin tüm imkânlarıyla üzerine gelen düşman güçlerini Çanakkale’nin sularına gömmüştür.

 

Türk milleti kazandığı bu deniz zaferiyle tüm dünya tarihinin akışını değiştirmiş, boğazı kolaylıkla geçebileceğini ve İstanbul’a varacaklarını düşünen istilacıların planlarını başlarına geçirmiştir.

 

Çanakkale’de binlerce yıllık insanlık tarihinin en muazzam direnişini gösteren Türk milleti, Anadolu’nun son vatan olduğunu ve buradan başka gidecek başka hiçbir yer olmadığını mücadelesiyle göstermiştir.

 

Gemileriyle Çanakkale’yi geçemeyen hasım güçler daha sonra karadan saldırmış fakat başlarını gene Türk’ün gövdesine çarpmıştır. Küffarı denizde boğan atalarımız karada da mağlup etmeyi bilmiştir.

 

Çanakkale bizler için yalnıza askeri bir başarı değil namusu çiğnenmek, haysiyetiyle oynanmak istenen Türk milletinin ayağa kalkma mücadelesi, var oluş veya yok oluş kavgasıdır.

 

Çanakkale’de Türk yurdunu savunan milletimiz Sakarya’da hücuma geçmiş ve nihayetinde Mustafa Kemal Paşa önderliğinde mücadelesini Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak taçlandırmıştır.

 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin üzerinden tam 105 yıl geçmiştir. Fakat o gün Çanakkale’yi geçerek Türk milletini yok etmek ve Türk vatanını parçalamak isteyen odakların niyetleri bugün de değişmemiştir.

 

Fakat Türk milletinin vatan aşkı, mücadele azmi de değişmemiştir. Türk milleti o gün olduğu gibi bugün de din ve devleti için canını feda etmeye kararlıdır.

 

Bilinsin ki; bu necip milletin Koca Seyitleri, Mehmet Çavuşları, Nezahat Onbaşıları bitmez. Üzerine üzerine gelen şer güçleri her gördüğünde elbet bir Mustafa Kemal çıkar ve “Geldikleri gibi giderler.” der.

 

Bu vesile ile Çanakkale’de destan yazan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Başta Çanakkale kahramanı ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alkan'dan, 18, Mart, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı