SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yusufeli’ne Bakanlar Kurulundan özel karar

Yusufeli’ne Bakanlar Kurulundan özel karar
Bu haber 06 Temmuz 2015 - 15:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun süredir beklenen iskan kanunun 8 maddesinin değişikliği ile Yusufeli resmen göl altında kalacak ve yeni yerleşim yerine taşınacak.

Yusufeli Barajı ve HES Projesi inşaatı nedeniyle bulundukları yerleşim yerlerinden kaldırılmaları zorunlu buluna hak sahiplerinin yeni yerleşim alanına nakilleri ve borçlandırılmalarına ilişkin İskan Kanunu’nu yürürlüğe girdi.

Yusufeli’nin yeniden yerleşim sorununu kolaylaştıracak çalışmaların ana gövdesini oluşturan İskan Kanunu’na geçici 8. Maddenin eklenmesiyle uzun zamandır Yusufeli’nin beklediği Bakanlar Kurulu kararı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan bakanlar kurulu kararı ile iskan mevzuatı açısından önemli bir aşama kaydedilmiş oldu. Yusufeli ile birlikte ilk olacak bu bakanlar kurulu kararı iskan mevzuatı açısından başka yerlere de örneklik teşkil edecek.

Bu süreçlerin aşılması ile ilgili bir açıklama yapan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Bu mevzuatın oluşmasında büyük emekleri geçen Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bakan ve bürokratlarına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ‘e, yoğun emeklerinden ötürü Artvin Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla”ya ve ilçe kaymakamımız Ömer Dereci”ye teşekkür ediyorum.” dedi.

bakanlar kurulu yusufeli

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA