SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yusufeli Belediyesi Gazisi’ni unutmadı!

Şırnak’ta teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Polis Özel Harekat (PÖH) Mehmet Yazıcı’nın adı, Yusufeli Belediyesi tarafından Şehit Murat İspirli Caddesinde yapılan parka verildi.

Yusufeli Belediyesi Gazisi’ni unutmadı!
Bu haber 27 Temmuz 2016 - 17:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yusufeli Belediyesi Özel Harekat Polisi Gazi Mehmet Yazıcı Parkı” olarak adlandırılmasına meclis üyelerinin oy birliği ile karar verilen parkın yapım çalışmaları öncesi park zemini hazırlandı. Kazım Karabekir İlkokulu girişinde bulunan boş alan, dolgu malzemesi dökülerek genişletildi. Park yapılacak sahanın ilçe merkezine bakan ön kısmına istinat duvarı yapıldı ve alan sağlamlaştırıldı. İstinat duvarı, yaklaşık 70 metre genişliğinde ve 10 metre yüksekliğinde yapıldı. Şehit Murat İspirli Caddesi sakinlerinin sosyal alan ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla yapılan parka, çocuk oyun grupları, spor aletleri ve ailelerin oturabilecekleri kamelyalar kuruldu. Projelendirme ve uygulama çalışmaları Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan parkın zemin hazırlıkları tamamlandıktan sonra üst yapıları tamamlanarak Özel Harekat Polisi Gazi Mehmet Yazıcı Parkı hizmete açıldı.

Özel Harekat Polisi Gazi Mehmet Yazıcı Kimdir?

Gazi Mehmet Yazıcı, 2 Şubat 1972 tarihinde Yusufeli’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Yusufeli’de tamamladı. Askerliğini 1992 yılında Kayseri Hava İndirme Tugayında yaptı. 1995 Yılında özel harekat polisi olarak göreve başladı. 1995-2001 Yılları arası Erzurum’da, 2001-2005 yılları arası ise Tokat’ta çalıştı. 2005-2016 Yılları arasında tekrar Erzurum’da görev yaptı. PKK terörü ile mücadele operasyonları için gittiği Cizre, İdil ve Şırnak’ta görev yaparken, 20 Mart 2016 tarihinde görev yaptığı Şırnak merkezde yaralanarak gazi oldu.

Gazi Mehmet Yazcı evli ve iki çocuk babasıdır.

IMG_1358

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA