SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yusufeli Belediyesi Fırınları Denetledi!

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekibi, ilçe merkezindeki fırınlarda yeniden denetleme yaparak yasal mevzuata uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Yusufeli Belediyesi Fırınları Denetledi!
Bu haber 03 Aralık 2015 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Görevli ekip; işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, taze ve bayat ekmeklerin farklı yerlere konulup konulmadığı, ekmek gramajlarının uygunluğu, çalışanların esnaf sağlık karneleri, işyerinin temizliği, fiyat bildirir tarife, yangın tüpü ve ecza dolabı, işyerinin boya badana durumu, iş önlüğü giyilip giyilmediği, ağzı kapalı çöp kovası, bone, eldiven ve galoş durumu, haşerelerle mücadele, terazilerin yıllık muayenelerinin yapılıp yapılmadığı, sigara içilmez levhaları, ekmeklerin satıldığı yer ve mevzuatın öngördüğü diğer hükümler yönünden fırınlarda denetleme yaptı.

Dün yapılan denetimlerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için fırınlara bir hafta süre verildi. Bu süre zarfında istenilen düzeltmeleri gerçekleştirmeyen fırınlar için yasal işlemler başlatılacak.

IMG_2242

Fırınların yasal mevzuata göre çalışması için denetimleri yaptıklarını ifade eden Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal denetimlerin süreceğini belirtti ve “ilçe sakinlerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Standartlara uymayan fırınlara yaptırımlar uygulayacağız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA