SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

“Yolunuzdan dönmeyin, Sabırlı olun”

Rize Valisi Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile birlikte Merkez Hüseyin Yardımcı İlk ve Ortaokulu’nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek, onların sorun ve isteklerini dinledi.

“Yolunuzdan dönmeyin, Sabırlı olun”
Bu haber 28 Ekim 2015 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğrenci, öğretmen ve veli iletişimin önemine değinen Vali Yazıcı, öğretmenlere velilerle sürekli iletişim halinde olun tavsiyesinde bulundu.

HEDEFİMİZ VE AMACIMIZ O

Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini ve öğrencilerin kitap okuma saatine aktif olarak katıldığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim” dedi.

DAHA BAŞARILI OLACAĞIZ

Eğitim alanında uygulamaya konulan projelerle Rize’nin önümüzdeki yıllarda daha başarılı noktalara geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Eğitim okul öncesinden itibaren başlayan, üniversite sıralarına kadar geçen zamanda ciddi ve planlı çalışmalar gerektiren bir süreçtir. Bu süreç içerisinde başta annelere, babalara ve öğretmenlerimize olmak üzere toplumumuza önemli görevler düşmektedir” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve Vali Yardımcısı Mehmet Kurt öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Vali Yazıcı, sınıfta öğrencilerle sohbet ederek, çeşitli sorular sordu.

HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

Vali Yazıcı, öğrencilerin 8. sınıftan sonra tercihlerinin değişebileceğini de belirterek, ileride öğrencilerin hangi meslekleri seçmek istediklerini de sordu ve önce hedefleri olması gerektiğini söyledi.
Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı “Önce hayal kurun ve hayallerinizin peşinden mutlaka gidin çünkü imkânsız diye bir şey yok. Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. Cesurca hayal kurun. Elbette engeller çıkacak. Yolunuzdan dönmeyin. Sabırlı olun” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA