SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yılmaz: Şiddete dur denmeli!

Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı Yılmaz, İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Merkez 2 ve 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti.

Yılmaz: Şiddete dur denmeli!
Bu haber 22 Mart 2016 - 19:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı Yılmaz, İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Merkez 2 ve 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti. Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, “22-28 Mart Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası” dolayısıyla İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Merkez 2 ve 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti.

Yılmaz, ziyarette yaptığı açıklamada, 22-28 Mart arasında kutlanan Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası’nın, sağlık hizmetlerinin önemli kısmını yürüten sağlık çalışanları için ayrı önem arz ettiğini belirtti.

Acil tıp teknikerleri ve teknisyenlerinin, görevlerini pek çok zorluk içinde ve fedakarca yerine getirdiğini ifade eden Yılmaz, “İnsan hayatıyla ilgili acil müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan acil tıp teknikerleri ve teknisyenleri, maalesef hakettikleri değeri görmemekte, hem mesleki sorunlarla hem de yetersiz çalışma şartlarıyla mücadele etmektedir” dedi.

Şiddete Dur Denmeli

İnsanların hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet olaylarına yetkililer bir an önce çözüm bulması gerektiğini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” sloganının içi doldurulmalıdır. Ayrıca, her yıl acil hastalara, trafik kazalarına ve afet olaylarında müdahaleye gitmekte olan ambulansta görevli arkadaşlarımız, yaşanan kazalar nedeniyle hayatlarını kaybetmekte ya da yaralanmaktadır”

Yılmaz, “Sağlık-Sen olarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak ve sağlık çalışanlarının haklarını korumak için her türlü çalışmaya kararlılıkla devam edeceğimizin bilinmesini ister, tüm Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyeni arkadaşlarımızın 22-28 Mart ATT’ler Haftası’nı kutlarız” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA