SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yeni Yusufeli için iskan başvuruları başladı!

Yeni Yusufeli için iskan başvuruları başladı!
Bu haber 21 Eylül 2015 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Resim_1442820948

Haber:Remziye Yılmaz

Yusufeli yeni yerleşim yeri iskan duyurusu 16 Eylül tarihi itibariyle askıya çıktı. İskan duyuru metni ve ekleri ilçe merkezindeki bazı noktalara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri tarafından asıldı.Yusufeli yeni yerleşim yerinde hak sahibi olan vatandaşların iskan müracaatları Yusufeli Kaymakamlığı tarafından yeni terminal binası üst katındaki iskan bürosunda alınacak.

Yusufeli Barajı ve HES inşaatı nedeniyle bulundukları yerleşim yerlerinden kaldırılmaları zorunlu bulunanların yeni yerleşim alanına nakilleri, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin Yusufeli yeni yerleşim yeri iskan başvuru şekli ve hak sahibi olabilme şartları askı ilanlarında açıklandı.

İskan duyurusu 30 gün askıda kalacak ve askıdan inmeyi takip eden 60 gün dahil olmak üzere toplam 90 günlük süre içerisinde vatandaşların müracaatta bulunması gerekiyor. Süre dolduktan sonra müracaatların kabul edilmeyeceği ve yeniden iskan duyurusuna çıkılmayacağı da iskan bildirisinde belirtiliyor.

Artvin Valisi Kemal Cirit imzasıyla çıkan askı ilanında başvuru evrakları ve istenilen belgelere de yer veriliyor. Vatandaşların belirtilen süre içerisinde başvuru evrakları ile birlikte Yusufeli Kaymakamlığı Yeni Terminal Binasındaki iskan bürosuna müracaat etmeleri gerekiyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA