SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Ömer Kaya
Ömer Kaya

Yeni Türkiye’deki ‘U’ Dönüşleri

Yeni Türkiye’deki ‘U’ Dönüşleri
Bu haber 29 Temmuz 2015 - 17:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ömer kayaBildiğiniz üzere devrin Lawrence’leri ağızlarına bir ‘Yeni Türkiye’ masalı almış gidiyorlar. Bir bakalım bu ‘Yeni Türkiye’de neler olmuş?

Bu yazıda ismine Yeni Türkiye denen ihanet sürecini sadece Pkk Terörü sorunu üzerinden ele alalım ve bakalım Yeni Türkiye’de Pkk Terörü sorununun çözümü için neler yapılmış sonuçları neler olmuştur?

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ismi bir çok kez değişen ve en son haliyle Çözüm süreci adını alan bir ihanet projesini başlatmış Pkk terör örgütünün Siyasi uzantısı olan partiye bir çok kez taviz vermiş ve dağlardan inmeye çekinen terör örgütü yandaşları artık şehir merkezlerinde ellerini kollarını sallayarak askerimize ve polisimize kurşun sıkmaya başlamıştır.

Peki Bu süreçlerde siyasilerimiz Pkk terör örgütü lideri Katil,Cani,Şeref ve Ahlak yoksunu hain Abdullah Öcalana hitafen neler Söylemişler bence irdelemekte bir fayda var.

Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan : Öcalanın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var.Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyet yaratıyor.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay : Abdullah Öcalan Kürtlerin lideridir.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç : Öcalana sayın demeyi artık suç olmaktan çıkarttık.Pkk işaretlerini taşıman 4.Yargı paketi ile artık suç değil.Ceza evlerinde bu suçlardan dolayı yatan Kck’lıların hepsini çıkardık.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin : Öcalan bölgenin ve Türkiye’nin Reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı Yiğit Bulut : Abdullah Öcalan Ortadoğu’da Türkiye’nin önünü açıyor.

Akp Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay : Öcalan dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtlerin Pkk’nın önüne yeni hedef koymuştur.Şartlarının iyileştirilmesi talebi var bu talepler normaldir meşrudur.

Akp Milletvekili Mehmet Metiner : Öcalanın durduğu yer Türkiye’nin demokratikleşmesine katkı sağlayan bir yer.İmralıda çok anlamlı çok değerli şeyler söylüyor.

Tabiiki daha bir çok sözlü ve yazılı örneği var ama gelelim artık sonuncu ve en çarpıcı bir kaç örneğe.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

(Bir çok açıklaması Başbakanlık dönemine aittir )

23 Ağustos 2010: “PKK ile biz görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir.”

19 Eylül 2011: “Terör örgütü PKK ile biz görüşmedik. Devlet görüştü.”

18 Ekim 2012: “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan bana söylesin.”

28 Aralık 2012: “İmralı ile MİT gibi kurumlar aracılığıyla görüşmeler yapılıyor, bu tür görüşmeler devam ediyor.”

30 Ocak 2013: “Halkımın İmralı sürecine bakışı çok olumlu, yaptırdığım kamuoyu araştırmalarında bunu görüyorum.”

1 Şubat 2013: “Bölücü terör örgütünün 4 boyutu var. İmralı, Kandil, Avrupa bir de Parlamento uzantısı var. Hepsi farklı farklı. Konuştuğunuzda İmralı ne derse onu yapacaklarını söylüyorlar. İmralı beklentilerimize cevap verecek noktaya adım atıyor. O da silahların bırakılması noktası.”

26 Şubat 2013: “Biz çözüm için her yola başvururuz. Baldıran zehrini içmekse, biz o baldıran zehrini içeriz, yeter ki bu ülkeye huzur gelsin.”

VE ARTIK BUNUN TUTMAYACAĞINI ANLAYAN ERDOĞAN’DAN ”U” DÖNÜŞÜ

22 Mart 2015: “Ben oradaki (Dolmabahçe) toplantıyı doğru bulmuyorum. Açıklanan 10 maddelik metne gelince; o metinde bir demokrasi çağrısı yok. Bu metnin demokrasi adına neresini kabul edeceğim?

28 Nisan 2015: “Artık ‘Kürt sorunu var’ demek ayrımcılıktır. HDP illegal yollarla işimizi sıkıntıya soktu. Çözüm sürecinde karşı karşıya oturulan bir masa yok. Olması devletin çökmesi anlamına gelir. Çözüm sürecinde taraf yoktur, devlet vardır.”

28 Temmuz 2015: “Çözüm sürecinin başlangıcına bakalım, buraya geldiğimiz ana bakalım. Demokratik açılım olarak başlattık. Hükümetimizin samimiyetiydi. 30 Mart seçimlerine, giderken çözüm sürecinin istismarını gördük. Genel seçimlere geldiğimizde bu işin ciddi manada hasar gördüğünü gördük. Bu hasarla birlikte artık ortada bir gerçek var. Bu ülkede milli birliğimize, kardeşliğimize kastedenlerle bir çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil. Ben parti kapatılması olayını doğru bulmuyorum. Fakat bu partinin yöneticilerinin bu işin bedelini ödemeleri gerekir. Fert fert, birey birey. Anayasa’nın 14. maddesi çok şeyler sağlıyor.

Eğer o yeterli değilse, dokunulmazlık zırhından bunları sıyırmak suretiyle, terör örgütünü kendi arkasında gösterenler, ‘sırtımızı şuraya dayıyoruz’ diyenler, bu ifadelerin bedelini ödemelidirler.”

AKDOĞAN’IN ”U” DÖNÜŞÜ

8 Haziran 2015: “Bu süreçte yaşananlar, AK Parti’nin aslında güven ve istikrarın tek teminatı olduğunu, çözüm sürecinin tek teminatı olduğunu daha iyi bir şekilde herkese gösterecektir. HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar.”

25 Temmuz 2015: “Geçmişte bebekleri öldüren PKK, şimdi de hastaya giden ebeleri kaçırarak doğmamış bebekleri öldürmeye çalışıyor.”

ARINÇ’IN ”U” DÖNÜŞÜ

25 TEMMUZ 2015: “2009’dan beri, ama daha çok 2012 sonundan beri milli birlik ve kardeşlik projesi olarak veya daha meşru ismiyle çözüm süreci olarak ifade ettiğimiz ve bütün siyasi riskleri göze alarak hükümetin taşın altına elini tamamen koyduğu bir süreçte şehit cenazelerinin gelmemesi, gözyaşlarının dinmesi, büyük bir umut olmuşken, örgüt son zamanlarda Kandil’den verilen talimatların neticesinde silahlı eylemlere başladı.”

ATALAY’IN ”U” DÖNÜŞÜ

28 TEMMUZ 2015: “Artık mecbur kalınan bir noktadayız. Çok istismar edildi çözüm süreci ve yürütülen çalışmalar. Türkiye Cumhuriyeti de bunların karşılığında gerekeni yapıyor. Hiçbir devlet bunları affetmez. Şiddet, terör bitene kadar devam edecektir. Terör unsurları ülkeyi terk eder, silah bırakılırsa çözüm süreci yine yürür. O çözüm süreci dediğiniz şu andaki yürüyen mekanizma durmuş olabilir.

BULUT’UN ”U” DÖNÜŞÜ

26 Temmuz 2015: “Son günlerde yaşananlar ve aslında ‘geç bile kalınan konularda’ atılan adımlar, Türkiye’ye cephe halinde saldıranları başta malum medya ve Kandil kumandalı sözde siyasetçiler olmak üzere paniğe sevk etti.”

AKTAY’IN ”U” DÖNÜŞÜ

5 Haziran 2015: “Şu anda silahın devlete karşı bir fonksiyonu yok. PKK silahı Kürt halkına karşı kullanıyor.”

METİNER’İN ”U” DÖNÜŞÜ

14 Temmuz 2015: “PKK’nın tehdit ve şantaj politikasına boyun eğilirse Türkiye ebediyen kaybeder. Güvenlik-demokrasi denklemi yeniden kurulmalı ve PKK ile demokrasi temelinde yeni bir mücadele konsepti belirlenmelidir.”

Bunlar sadece siyasilerin ağız değişimleri işin birde görsel boyutu var. Görsel boyut demişken Habur Sınır Kapısındaki fotoğrafı hatırladınız mı ? Ya da durun ben hatırlatayım Dünya liderinin başında olduğu devletin savcısı,hakimi sınır kapısına gitti ve orada bir yargılama yaptı. Pkk terör örgütü mensupları sınır kapısında davulla zurnayla otobüslerin üstünde karşılandı ve AK’landı.

Peki başka ne oldu ?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne konserlerinde açık açık terörist devlet diyen Şivan perver ve sazcısı Barzani Recep Tayyip Erdoğan tarafından kardeşçe karşılandı. Bu arada Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kaç yıl önce Barzani için ”Muhattabım olamaz” dediğini unutmayın.

Daha bir çok konu var ama inanın şuanda bunları konuşmanın ne vakti ne de zamanıdır. Umarız ki Akp hükümeti vaktiyle yaptığı hataların farkına varır ve artık milletin vicdanından gelen sese göre yalan dolan olmadan hırsızlık yolsuzluk olmadan hırs ve kibir olmadan tek adamcılık olmadan adaletsizlik olmadan bir siyaset yapmaya başlar.

Senelerce tek başına iktidar olan Akp”nin yaptığı bu başarısız siyasetin neticesinde ülkemiz malesef bir ateş çemberinin içine düşmüştür.
Millet olarak zorlu bir sürecin henüz başındayız. Teröre verilen taviz ve destek kötü sonun başlangıcı olmuştur. Türk Milleti olarak en zor günlerde fikir kalıplarımızı kenara atıp birlik olmayı hep başardık ve düşmanı bertaraf ettik. Ortadoğu’da yıllardır dökülen müslüman kanının Türkiye’ye sıçramasını isteyenlerin planlarının ters dönmesi için yine bu fikir kalıplarımızı yıkıp Vatan ve Millet sevgisi paydasında birleşip ötekileştirme yapmadan ve ayrıştırmadan yek vücut olmayı bize nasip et Ya Rabbim.

Ömer Kaya / 29 Temmuz 2015
Rize Ülkü Ocakları AR-GE Birimi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA