SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Yargıç Berman, Sarraf’ın pasaportlarını istedi

YARGIÇ Richard Berman’ın, yaptığı açıklamada mahkemenin Sarraf’a ait olan 3 pasaportu incelemek istediğini, avukat ve başsavcılığın ellerinde bulunan pasaportları 13 Haziran günü yerel saatle 12.00’ye kadar mahkemeye sunmaları istediği belirtildi.

Yargıç Berman, Sarraf’ın pasaportlarını istedi
Bu haber 11 Haziran 2016 - 2:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sarraf’ın kefalet talebini henüz karara bağlamayan Berman, açıklamalarda bulundu. Yargıç Berman, mahkemenin Sarraf’a ait olan 3 pasaportu incelemek istediğini belirterek, avukat ve başsavcılığın ellerinde bulunan pasaportları 13 Haziran günü yerel saatle 12.00’ye kadar mahkemeye sunmalarını istedi. Pasaportların mahkeme tarafından incelendikten sonra ‘ön duruşma servisine’ geri verileceği kaydedildi.

Sarraf’ın avukatı Benjamin Brafman, müvekkilinin Türkiye’nin yanı sıra İran ve Makedonya pasaportlarına sahip olduğunu açıklamıştı. Avukat, Sarraf’ın Türk pasaportunun savcılığın elinde bulunduğunu, İran ve Makedonya pasaportlarını da savcılığa gönüllü olarak teslim etmek istediğini belirtmişti.

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara ofisi ise, Sarraf’ın Miami’de gözaltına alındığı sırada sadece Türkiye pasaportunu verdiğini Makedonya ve İran pasaportlarından bahsetmediğini belirtmişti. Savcılık, Sarraf’ın bu konuda dürüst davranmadığını iddia ediyor.

Yargıç Berman, Sarraf’ın kefalet talebi ile ilgili kararını önümüzdeki günlerde vermesi bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA