SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Vali Yazıcı’dan Engelliler Günü Mesajı!

Vali Ersin Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Yazıcı mesajında; “Engelleri kaldırarak herkes için ulaşılabilir bir toplum oluşturmak” hedefimiz olmalı dedi.

Vali Yazıcı’dan Engelliler Günü Mesajı!
Bu haber 02 Aralık 2015 - 13:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ersin Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Yazıcı mesajında; “Engelleri kaldırarak herkes için ulaşılabilir bir toplum oluşturmak” hedefimiz olmalı dedi.

BİR GERÇEK

Engelli insanların önüne çıkan engelleri ortadan kaldırarak, bu insanların topluma kazandırılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, “Engelli vatandaşlarımızın engeli olmayan insanlar gibi temel hak ve özgürlüklerinin olduğunu, onların da en güzel şekilde yaşama haklarının bulunduğunu bir kez daha tüm insanlığa duyurmak istiyoruz. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda son dönemlerde, ülkemizde engelliler konusunda çok önemli adımlar atıldığını ve gelişmelerin kaydedildiği bir gerçektir. Engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir ” dedi.
UZLAŞI RUHUNUN YANSIMASIDIR

Engelli vatandaşların desteklenmeleri halinde neler başarabildiklerini, çok farklı alanlarda önemli başarılara şahit olduklarını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Engelli vatandaşlarımızın gün geçtikçe toplumda önemli başarılara ve saygın projelere imza atması bu konudaki ortak bilinç ve dayanışma duygusunun ve toplumda gittikçe artan uzlaşı ruhunun bir yansımasıdır. Engellilere destek verildiğinde başaramayacakları hiçbir şey yoktur ” dedi.

SOSYAL BİR SORUMLULUKTUR

Hayatı paylaşmak için engel olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, ” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, hemşehrilerimizi, engellilerimize karşı; daha bilinçli, daha duyarlı, dahası sorumlu bir anlayışla, yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunlarımız bilerek, yaşamaya davet ediyorum. Bu anlamda gerek kamu kurumlarının, gerek sivil toplum kuruluşlarının, gerekse bireysel olarak tüm vatandaşların engelli vatandaşlarımızın bu gayretine destek olmaları, çalışmalarına ortak olmaları ve hayatlarını kolaylaştırmaları hem vicdani hem de sosyal bir sorumluluktur ” dedi.

GURUR DUYMAKTAYIZ

Engellilerin toplum hayatına kazandırılmalarının yanı sıra, meslek sahibi yapılmalarına yönelik her türlü girişimi desteklediklerini dile getiren Vali Yazıcı, “İlimizde Zehra Usta Eğitim Uygulama Okulunu yaptıran Tahsin Usta’ya, Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezinin arazisini bağışlayan Şükrü Nurten Topçuoğlu ailesine, ağabeyi Ömer Halaç adına İlk ve Ortaöğretim İşitme Engelliler Okulunu yaptıran Özcan Halaç’a engelsiz ama engellilerle birlikte olan hayırseverlerimize bu alanda örnek olmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum, kendileriyle gurur duymaktayız ” dedi.

ENGELLERİ AŞMA AZMİ

Devletimizin, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için yoğun çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Yazıcı, “Devlet olarak, engelli bireylerin tüm yaşamsal aktivitelerinde kendilerine hayatı kolaylaştırıcı çalışmaları tam bir diyalog ile gerçekleştireceğimizi belirtirken, herkesin her an engelli olabileceği realitesinden hareketle tüm vatandaşlarımızın duyarlılığıyla engellilerimize ilgisini esirgemeyeceğine inanıyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engellilerimize sağlık, mutluluk ve engelleri aşma azmi diliyor, engellilerimize fedakâr aileleriyle birlikte sevgilerimi, onlara hassasiyet gösterip hizmet eden kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunarım ” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA