SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ülkücüler Fındıklı’da Milliyeçiler Gününü Coşkuyla Kutladı

Ülkücüler Fındıklı’da Milliyeçiler Gününü Coşkuyla Kutladı
Bu haber 03 Mayıs 2015 - 18:21 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

3 Mayıs Milliyetçiler günü Rize’de tulum kemençe ile kutlandı.

rize ocak (39)

Foto galeri için tıklayınız

Rize’nin Fındıklı İlçesi Meydan Camii önünde toplanan Rizeli Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi mensupları 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yürüyüş yaptı.

‘YA SEV, YA TERKET’

Meydan Camii önünden başlayan yürüyüşe başlayan ülkücüler Fındıklı İlçe Merkezi boyunca yürüdükten sonra Fındıklı MHP İlçe Başkanlığı Binası önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının hemen öncesinde ise Ülkücü Yemini yapıldı. Programa katılan tüm Ülkücüler yüksek sesle yapılan yemini tekrarladı. Fındıklı ilçesi ülkücülerin yaptığı yeminle yankılandı. Kalabalık grup aynı zamanda ‘Alparslan Türkeş’in Askerleriyiz’, ‘Türküz Türkçüyüz Atatürkçüyüz’, Ne Mutlu Türk’üm Diyene’, İmralı Basılsın Apo …i Asılsın’, ‘Türkiye Türk Yurdu Ya Sev Ya Terket’, ‘Yaşasın Irkımın Turan Ülküsü’, ‘Rize Ocası Bozkurtların Yuvası’, Türk Türktür Türk Kalacak’, ‘Ülkücü Hareket Engellenemez’ şeklinde sloganlar atıldı. 

Rize Ülkü Ocağı Başkanı Recep Bakırcı yaptığı basın açıklamasında Tüm Türk Milleti’nin 3 Mayıs Milliyetçilik gününü kutladı. Bakırcı açıklamasında “3 Mayıs 1944 olayları; Milletimizin Şer odaklarına karşı ezelden beri sürdürmüş olduğu şanlı bir mücadele olarak tarihimizde yerini almıştır.Türk düşünce hayatında büyük ufuklar açan merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın, hakkında açılan davaya katılmak için Ankara’ya geldiği sırada başlayan olaylar, Türk gençliğinin her türlü baskıcı siyasal ortama rağmen demokratik muhalefetin emsalsiz bir örneğini sergileyerek bölücü ve yıkıcı tehdide karşı ortaya koydukları amansız mücadelenin başlangıcı olmuştur” dedi.

Foto galeri için tıklayınız

3 Mayıs 1944’de başlayan olaylarda 165 kişinin tutuklandığını dile getiren Başkan Bakırcı “Türk genliğinin bu amansız mücadelesi neticesinde 165 kişi tutuklanmış, birçoğu işkence ve eziyetlere maruz bırakılmıştır. Bu durum Türk milletine mensubiyetten gurur duyan Türk milliyetçilerinin, inandıkları değerler uğruna karşılaştıkları zulmün birincisi olacak, ancak sonuncusu olmayacaktır” dedi.

AK Parti Hükümeti’nin Türk Kimliğine saldırısı olduğunu dile getiren Rize Ülkü Ocağı Başkanı konuşmasına “İçinde bulunduğumuz şu günlerde; küresel güç koalisyonları ve bunların içerideki taşeronluğunu üstlenen AKP hükümetlerinin, Türk milliyetçiliğini tahrip etme konusunda tartışmasız uzlaştıkları hepimizin malumudur. Başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere Bütün AKP lilerin, Türk kimliği ve doğal sonucu olan Türk milliyetçiliğine sistemli bir şekilde saldırması tesadüfi değildir. Çözüm ve değer üretmekten uzak olan gayri milli politikaların hamisi konumundaki AKP zihniyetinden kurtulmak Büyük Türk Milleti için artık bir zorunluluk haline gelmiştir” şeklinde devam etti.

Foto galeri için tıklayınız

Bakırcı konuşmasının devamında;

“Türk milliyetçileri, yakın tarihimizin değişik evrelerinde mağrur bir ruh halinde mağdur olmuş, ama asla mağlup olmamıştır, olmayacaktır! Türk milliyetçiliği, şanlı bir kurtuluş mücadelesi verip Cumhuriyet kuran ideolojinin Cumhuriyeti koruyup geliştirmesi için tek başına Cumhuriyet Hükümeti kurmasının artık zamanı gelmiştir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de bir tercihle karşı karşıya bırakılmıştır.

Dün manda ve himaye diyenlerin karşında, tam bağımsızlık diye haykıranlar; Bugün ise Bölücü ve yıkıcı hareketlere karşı millet sevdası, Teslimiyetçilik karşısında milliyetçilik diyenler Milliyetçi Hareket Partisinin kuracağı Milli Hükümetin ruhunda bulaşacaklardır.Her türlü engelleme ve zorluğa rağmen; Türk milletini şanlı mazisinden onurlu geleceğine her şeyi göze alarak taşıyacak olan milliyetçiler olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha büyük Türk milletinin ve kıymetli dava arkadaşlarımın bu tarihi gününü kutluyor; 3 Mayıs 1944’ün bütün fedakâr milliyetçi kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Foto galeri için tıklayınız

Dik dur ilerle, Kardeşlerin seninle

Rize Ülkü Ocağı Başkanı Recep Bakırcı basın açıklamasını yaptığı sırada sık sık ülkücülerin sloganlarıyla konuşmasını kesmek zorunda kaldı. Ülkücü kalabalık Ocak Başkanı Bakırcı’ya hitafen ‘Durma İlerle Kardeşlerin Seninle’ ve ‘Bozkurt Recep’ sloganları attı.

Basın açıklamasının ardından Fındıklı Terminali’ne yürüyen Rizeli ülkücüler, terminalde önce tulum sonra kemençe eşliğinde horona durarak 3 Mayıs Milliyetçiler gününü coşku ile kutladı.

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA