SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

“Ülkü Ocakları’nı Öcü Gibi Göstermek İsteyen Var”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Rize İl Başkanı İhsan Alkan dertlerinin siyaset olmadığını belirterek “Amacımız birlik ve beraberliğimizi oluşturmak ve kültürümüzü geliştirmektir” dedi.

“Ülkü Ocakları’nı Öcü Gibi Göstermek İsteyen Var”
Bu haber 23 Ekim 2015 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Ülkü Ocakları Başkanı İhsan Alkan’ın gazeteciler ile buluştuğu sabah kahvaltısında amaçlarının siyaset olmadığını, insan yetiştirmek olduğunu, Türk Kültürü’nü ve İslam Ahlakını yaşatmak istediklerini söyledi.

Ülkü Ocakları Rize İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Sabah kahvaltısında gazeteciler ile bir araya gelen Ülkü Ocakları Rize il başkanı İhsan Alkan iki aydır görevde bulunduğunu belirterek “Amacımız Ülkü Ocakları’nda birlik ve beraberliği oluşturmak, ülkücülük kurumunu geliştirmektir. Bize gösterin desek tarih boyunca bu teşkilattan çıkıp devletine ihanet eden bir kişi gösteremezsiniz. Bu sokaklarda esrar ve uyuşturucu dağıtan bürokratlar oldu, biz çalışmalarımızda kimseden oy istemeye gitmiyoruz. Biz Atatürkçülük ve ülke sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Ülkü Ocakları’nı öcü gibi göstermeye çalışanlar var. Ülkü Ocağı’nda İngilizce, İbranice ve kuran dersleri veriyoruz. Hepimizde Fatiha Suresini Müslüman birine Müslüman değilsin gibi ifadeler kullanarak gireceğimiz günah kadar iyi biliyoruz” dedi.

Ülkede para için vicdanlarını satanların olduğunu belirten Alkan “Biz Müslüman Türk”üz, amacımız Türk kültürünü geleceğe taşımak, 300 yıl sonra bile PKK ile görüşenler şerefsizlikle anılmalı, ülkede ırk ve din ayrımı olmamalı. Hepimiz bu ülkeyi yıllar önce atalarımızdan aldığımız gibi geleceğe taşımak istiyoruz “ dedi.

10 parmağı olan istediği işareti yapıyor!

Geçmişte Rize’de yaşanan olaylara da değinen Başkan Alkan, kendilerini sokağa çekmek isteyen bir kesimin olduğunun altını çizdi. Alkan “Rize’de bir mekana saldırıldı. Birileri bozkurt kaldırmış, birileri rabia işareti yapmış gibi tartışmalar yaşandı. 10 parmağı olan her türlü işareti yapabiliyor. Maalesef buna karşı elimizden gelen bir şey yok. Birileri bizden oraya gidip orada bozkurt kaldıranlara ‘Elinizi indirin’ dememizi de bekledi. Devletin Polisi görevde. İstihbarat şube görevde, terörle mücadele şube görevde, asayiş şube görevde. Derdi olan başvurusunu yapsın devlet görevlileri ilgilensin. Bu ülkede ülkenin güvenliğini sağlaması için maaş işe çalışan Polis memurları var. Biz eğitim vakfıyız üzerimize düşeni bilinçlendirmekle yaparız. Kimseye karısının, kızının yanında küfür veya hakaret etmeyiz. Düşmanlığın bile bir düzeni, bir kuralı vardır” dedi.

Öğrenciler için ikinci el eşya kampanyası!

Başkan İhsan Alkan Rize’de 10 gündür ikinci el eşya kampanyası yürüttüklerini dile getirerek “Bizlerin maddi imkanları her öğrenciye ulaşabilecek kadar değil. İlimize dışarıdan gelen öğrenciler var.  Bu öğrencilerimiz için ikinci el eşya kampanyası başlattık. Eşyasını öğrenciye ulaştırmak isteyen bizleri arıyor bizde ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Bu öğrenciler Ülkü Ocakları’nın öğrencileri değil. Rize’ye dışarıdan okumaya gelmiş Üniversite Öğrencileri. Müslüman’ın Müslüman üzerinde hakkı vardır. Yardım etmek zorundayız. İhtiyaçları karşılanan öğrencilere ise tek bir şart sunuyoruz. Okulları bitip Rize’den ayrılacakları zaman verdiğimiz eşyaları yeniden bize teslim etmesi. Bu sayede de bir sonraki yıl şehrimize gelen öğrencilere daha kolay yardım edebileceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA