SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ülkü Ocakları’na Terör Suçlaması!

Kommersant gazetesi, MHP’nin gençlik kolları olarak bilinen Ülkü Ocakları’nın, Mısır’ın Sina Yarımadası’nda düşen ve 224 kişiye mezar olan uçaktaki patlamayla bağlantılı olabileceğini yazdı.

Ülkü Ocakları’na Terör Suçlaması!
Bu haber 01 Şubat 2016 - 15:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kommersant’a bilgi veren bir Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) yetkilisi, ‘Bozkurtlar’ olarak adlandırdığı Ülkü Ocakları’nın, Ekim 2015’te Sina Yarımadası’nda düşen uçakta yaşanan patlamayla bağlantısı olabileceğini söyledi. Yetkili, “FSB, IŞİD’le bağlantıları olan ve Mısır da dahil olmak üzere birçok Arap ülkesinde faaliyet gösteren Türk radikal milliyetçi Bozkurtlar örgütünün Rus yolcu uçağındaki patlamayla bağlantılı olabileceğine inanıyor” ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan yetkili, buna inanmalarına neyin sebep olduğunu ya da soruşturmanın diğer ayrıntılarını paylaşmadı.

‘ÇEÇENİSTAN’A SİLAH GÖNDERDİ’

Bu arada Kommersant, FSB yetkilisinin Ülkü Ocakları’nın 1960’lardan beri faaliyet gösterdiğini ve Çeçenistan’daki çatışmalarda yer alıp buraya silah gönderdiğini yazdı.

Rus yetkililer daha önce Sina Yarımadası’nda yere çakılan Rus yolcu uçağının terör saldırısı sonucu düşürüldüğünü duyurmuştu. Saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

‘TÜRKİYE ‘TERÖR İŞBİRLİKÇİSİ ÜLKE’ İLAN EDİLSİN’

Öte yandan Rusya Komünist Partisi’nden milletvekili Sergey Obuhov’dan da, Türkiye ve Ülkü Ocakları’na tepki geldi. “Ankara’nın ülkemize savaş açan IŞİD’le olan bağları göze alınınca, Rusya’nın çok daha önce Türkiye’yi ‘terörist işbirlikçisi ülke’ olarak tanıması gerekirdi” ifadelerini kullanan Obuhov, Ülkü Ocakları’nın ise Rus yolcu uçağının düşürülmesiyle bağlantısının kanıtlanması hâlinde Rusya’da derhal yasaklanması gerektiğini söyledi.

Obuhov Aralık 2015’te de Rusya Başsavcılığı’na başvuru yapıp, Ülkü Ocakları’nın ‘terör örgütü’ olarak tanınmasını talep etmişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA