SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ülkü Ocağı Rize’de Hakarete Uğrayan İşçileri Ziyaret Etti!

Ülkü Ocağı Rize’de Hakarete Uğrayan İşçileri Ziyaret Etti!
Bu haber 14 Eylül 2015 - 15:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Ülkü Ocağı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Rize İl Başkanı İhsan Alkan ve Rize Ülkü Ocağı mensupları Rize’de çalışmalarını sürdüren özel bir şirkete ait şantiyeyi ziyaret ederek, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesinden Rize’ye gelerek çalışan vatandaşları ziyaret etti.

Şantiyeye gelerek çalışan vatandaşların rahatsız edildiğini duyan Rize Ülkü Ocağı Başkanı İhsan Alkan rahatsız edenler adına işçilerden özür dileyerek, kendilerinin isimlerinin kullanıldığını fakat doğrudan veya dolaylı yaşanan çirkin olaylarla bağlantıları olmadığını dile getirdi.

Alkan “Ben Rize Ülkü Ocağı Başkanı İhsan Alkan. Benim konuşmadığım hiç bir laf Rize’de Ülkü Hareket’e ait değildir. Doğudan gelen kardeşlerim; Canınız, malınız, namusunuz bize emanettir. Siz ne akdar Kürtseniz ben o kadar Kürt’üm. Ben ne kadar Türk isem de sizde o kadar Türk’sünüz” dedi.

Anlamlı buluşmada birlik ve beraberlik mesajları veren Alkan “Rize’de 3-5 tane safın, 3-5 tane cahil gencin yaptığı hataları da Rizeliler’e yormayın. Rizeli doğuda hep misafirperverlikle karşılanmıştır. Gelen vatandaşları da Rizeli misafirperverlikle karşılar. Olan olayı Rizeliler yaptı zannetmeyin, nitekim çocuklar cahil, aileleri bir töre anlayaşı verseydi bu böyle olmazdı. Farklı işlerin içerisine girmişler, burada arkadaşlarımıza da küfür etmişler. Ben onların adına da sizden özür diliyorum” dedi.

Sembolleri olan bozkurtu gher kaldıranın Ülkücü olmadığının altını çizen Rize Ülkü Ocağı Başkanı Alkan “Rize’de Ülkü Ocakları’nın ortak tavrı, ortak sesi benim. Hiç bir Ülkü Ocaklı genç çıkıpta buraya bir insanı rahatsız etmeye gelemez. Her Bozkurt işareti yapan da Ülkücü Değildir. Ezen akundu birazdan namaza gideğiz. Şurda adam içki içiyor ama müsüman. Din mi değiştireyim şimdi ben, Hıristiyan mı olayım” ifadelerini kullandı.

Biz Türkiye’nin geleceğine aşığız diyerek sözüne devam eden Alkan ifadelerini “Biz Rize’deki kardeşimizi ne kadar seviyorsak, Diyarbakır’daki akrdeşimizide o kadar seviyoruz, Cizre’de vatanını seven kardeşimizi o kadar seviyoruz” cümleleriyle sonlandırdı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA