SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Türk müziği Rusya’da buzları eritti

Bu yıl Moskova’da altıncı kez düzenlenecek olan Dünya Artistler Futbol Şampiyonası Art – Futbol kapsamında Moskova’ya gelen Türkiye ünlüler takımı turnuvanın açılış kapsamında Gorki Park’ta Türk-Rus dostluğunu pekiştirmek için sahneye çıktı. Söyledikleri parçalarla Moskovalıları coşturan Türk müzisyenler, etkinliğe katılanlardan da tam puan aldı

Türk müziği Rusya’da buzları eritti
Bu haber 29 Mayıs 2016 - 20:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Badem grubu, Zafer Peker, Umut Zen, Deniz Cem, Buğrahan Çayır, Zvezda ve DJ Tando ile sahneye çıkan Türkiye Artistler Milli Takımı, Rus dinleyicilere bir de sürpriz yaparak ünlü Rus halk şarkısı ’Katyuşa’yı seslendirmesi büyük bir coşkuya sebep oldu.

Organizatörler, Türkiye Artistler Milli Takımı’nın turnuvaya katılarak soğuyan Türk-Rus ilişkilerini ısıttığını dile getirerek, Türk ve Rus halklarının bir birini çok sevdiğini belirtip Türkiye’nin böyle bir organizasyonda yer almasının sevindirici olduğunu söylediler. Türk müzisyenler ise Moskova’ya ayak bastıkları ilk dakikadan itibaren kendilerine büyük bir ilgi gösterildiğini, olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadıklarını belirtip memnuniyetlerini dile getirdiler.

Türkiye Artistler Milli Takımı bugün ilk maçını Romanya ile saat 14.00’te Spartakovets stadında oynayacak.

A Grubu’nda İtalya, Hollanda ve Romanya ile mücadele edecek olan Türkiye’nin kadrosunda şu isimler yer alıyor

Ersin Korkut, Cansel Elçin, Feridun Düzağaç, Siyamend Kaçmaz, İbrahim Kendirci, Sarp Apak, Hakan Meriçliler, Zafer Peker, Mehmet Esen, Umut Kurt, Sarp Levendoğlu, Mustafa Kemal Öztürk, Adil Karaca, Ender Alkan, Mustafa Kocabey, Koray Kasap, Umut Zen, Olgu Baran Kubilay, Uğur Akyürek, Teoman Topçu, DenizCem.

Turnuvada yer alan 16 ülke şöyle

Almanya, Rusya, Türkiye, Arjantin, Romanya, İtalya, Hollanda, Kazakistan, İngiltere, Kore, İran, Estonya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya ve Macaristan.Moskova (DHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA