SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Türk Eğitim-Sen üylerine teşekkür etti!

Türk Eğitim-Sen üylerine teşekkür etti!
Bu haber 25 Mayıs 2015 - 16:25 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

Türk Eğitim Sen Rize Şubesi Bir Basın Açıklamsı yaparak üyelerine Teşekkür etti.

SAYI

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi 2015 Mayıs itibari ile eğitim çalışanlarının sendikalarının açıklanmasıyla üye sayılarını basınla paylaşarak, kendi üyelerine teşekkür etti.

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi Yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

2015 Yılı Mayıs ayı itibariyle il genelinde yetkili sendika belirleme çalışmaları Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan toplantı ile tamamlandı. İl genelinde faaliyet gösteren sendikaların temsilcilerinin katıldığı toplantı sonunda il genelinde sendikaların üye sayılarının tespiti yapıldı.

Milli Eğitim bünyesinde yapılan sayım işlemleri sonucunda Türk Eğitim-Sen 1274, Eğitim Bir-Sen 1747, Aktif Eğitim-Sen 106, Eğitim-İş 126, Eğitim-Sen 231, Teç-Sen 42, Yeni Sen 39 olarak belirlendi.

Çamlıhemşin, Pazar ve Kalkandere ilçelerinde menfaat çetelerine rağmen yetkili olmamıza vesile olan üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğünde 1274, Üniversite de 95 olmak üzere toplam 1369 üyeyle yolumuza devam ediyoruz.

1369 cesur yüreğe, iş yeri temsilcilerimize, ilçe yönetimlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

2014-2015 Eğitim öğretim yılını kamu çalışanları açısından yoğun bir mücadele yılı olarak hep birlikte yaşadık. Özellikle eğitimde yaşanan keşmekeşliğe, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, baskıya hep birlikte şahit olduk. Sayısal olarak yetkili olamasak da yönetim kurulumuzla, ilçe yönetimlerimizle, işyeri temsilcilerimizle ve değerli üyelerimiz ile birlikte dik duruşumuzdan dünyalık menfaatler uğruna asla taviz vermedik.

ÇAKIL TAŞLARI YER DEĞİŞTİRDİ

Nehirlerin çok hızlı aktığı dönemlerde bu hızlı akış karşısında küçük ve hafif çakıl taşları yerlerini değiştirirken sağlam ve büyük kayalar oldukları yerlerde daha da güçlenerek sabit durmaktadır. İşte günümüzde de böyle bir zaman yaşanmaktadır. Kaya gibi sağlam duranlar ile zamana ve güce göre oradan oraya taşınanlar birbirinden ayrılmaktadır.

MENFAATİ İÇİN MEVZİ ALANLAR…

İşte Türkiye Kamu-Sen Üyeleri ve Türk Eğitim-Sen üyeleri bu kaya gibi duruşun ete kemiğe bürünmüş örnekleri olarak tarihin sayfalarında şerefli yerlerini alacaklardır.

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi olarak, bölgemizde bizden desteğini esirgemeyen, yüreğinde korkuyu barındırmayan, Menfaati için mevzi alanlara inat, Milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyerek, inandığı değerleri satmayarak bizimle yürüyen 1369 kişiyi selamların en güzeliyle selamlıyoruz.

Mücadelemizin hiçbir zamanında ihmal, yılgınlık ve bıkkınlığa kapılmadık. Yoğun gayretlerimiz oldu, girmediğimiz öğretmenler odası, derdimizi anlatmadığımız bir kişi ulaşmadığımız köy kalmadı.

Her türlü uyarıyı yaptık, yapılan edepsizlikleri herkesle paylaştık. Yolumuzu yol bilen adam gibi adamlarla gönül bağı kurduk.

EĞİTİM CAMİASININ TEK UMUDUYUZ

Türk Eğitim-Sen; alınları açık, başları dik olanların sendikasıdır. İlkeli ve şahsiyetli sendikacılığın tek adresidir. Türk Eğitim Sen’li olmak bir gururdur, dik ve onurlu bir duruştur. Bu kurumun bir üyesi olmak bizim için sonsuz bir mutluluk, büyük bir şereftir. Tarihsel değerlerini hiçbir zaman unutmayan-unutturmayan, gerektiği yerde gerekeni yapma sorumluluğundan asla vazgeçmeyen, sendikal çizgisinden taviz vermeyen Türk Eğitim-Sen; hedefleriyle, ilkeleriyle, tertemiz kadrosuyla, dik ve onurlu duruşuyla eğitim camiasının tek umududur.

Yaşadığımız kıyım sürecinde bizim gibi düşünen ya da düşünmeyen taraflı tarafsız her kesimden destek aldık.

Kamuoyunun üzerine serpilmiş Korku zihniyetini yıkmak için bir Yürüyüş başlattık ve kararlı adımlarla yürüyüşe geçtik. Daha mutlu ve daha huzurlu bir eğitim camiası için inançlı ve kararlı bir yola koyulduk.

Daha Ahlaklı, daha adil, daha hakkaniyetli bir dönemin başlangıcı için bu yürüyüş zorunludur. Tüm benliğimizle haksızlığa karşı yürüyoruz. Adaletsizliğe karşı yürüyoruz.

Ahlaksız bir düzene karşı yürüyoruz. Kul hakkı yiyen haramzadelere, kariyeri ve liyakati yok sayan ve nifaktan geçinen çevrelere karşı yürüyoruz. Ahlaka doğru yürümek mecburiyetindeyiz.

KAYBETMEYİ AHLAKSIZ TEKLİFLERE TERCİH ETTİK

Biz kaybetmeyi ahlaksız bir teklife tercih ettik. Ancak içimizden günü geçirmek uğruna aptalca bir çıkarın batağına gömülenler oldu, çile çekmeden, çaba harcamadan, bedel ödemeden, iğrenç bir şekilde, alçakça kendilerini menfaat sürülerine dâhil ettiler.

Sendikalar arası rekabet anlaşılabilir. Ama rekabet adına sergilenen ahlaksızlığı anlamak mümkün değildir.

Olanı ve olması gerekeni camiamızla paylaşmak sendikal kimlik taşıdığını iddia eden tüm tarafların üyelerine karşı ödev ve sorumluluğudur.

Bakın biz kimlerle mücadele ediyoruz;

Adaletsizliğin kol gezdiği dönemde ortada bir ganimet varmış gibi dağıtılan makamlardan birilerini kapan vasıfsız bir yapıyla mücadele ediyoruz.

Aday öğretmenleri müdür odalarına davet edip; “sözlü sınav var, üye olun izin için iyi olur” tehditleri ile üye yapan ahlak yoksunu müdürler, tetikçiler ile mücadele ediyoruz,

Kul hakkı yiyen haramzadelerle, kariyeri ve liyakati yok sayan bir zihniyetle mücadele ediyoruz.

ZALİMLERE HESAP SORMAK ŞEREF BORCUMUZDUR

Bir eğitim çalışanına yapılmayacak uygulamalarla karşı karşıya kaldık. Ahlaksız tekliflerle karşısına gelenlerin yüzüne tükürenler oldu. Eğitim çalışanı olduğunu hatırlatanlar oldu. Dik ve onurlu duranlar oldu. Tüm bunların yanında yüreklerindeki korkuyu silemeyenler de oldu.

Burada takdir sizlerindir. Bizim sendikal davamız ise çalışanlara huzur vermek, sorunlarına çözüm bulmaya çalışmak ve yüreklerinde umutsuzluğa zerre kadar yer vermemektir. Biz insanların yüreğine korku salmıyoruz, insanlara zulüm etmiyoruz. Günü ve zamanı geldiğinde, bu zulme ortak olanlardan ve bu zulmü yapanlardan hesap sormak da bizim üyelerimize verilmiş şeref borcumuzdur.

Pes mi ettik: Asla. Pes mi edeceğiz: Asla. Unutacak mıyız: Asla. Unutturacak mıyız: Asla. Yüreğimizden Geçenler, Sizin Alayınıza Yetecektir. Yüreklerimizdeki iyilik, yüzümüzdeki kararlılık, ruhumuzdaki dürüstlük ve mertlik, kalbimizdeki Allah aşkı, gönlümüzdeki eğitim sevdası ve davranışlarımızdaki nezaket asla değişmeyecektir.

Unutulmasın ki Biz çileyi zahmetlere katık ettik ancak asla inandıklarımızdan dönmedik.

‘Eşyayı dahi incitme’ diyen bir medeniyetin mensupları olan bizler maalesef ki birbirini incitme yarışı içine sokulmak istenmektedir. Her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyacımızın olduğu böyle bir dönemde eğitim camiasında oluşacak kutuplaşma tarafımızca kabul edilmeyecektir.

GURURSUZ VE ÇULSUZLARA İNAT…

Adam olmayı becerememiş gurursuzlara, İnsanlıktan nasibini almamış çulsuzlara inat duruşumuz dik olacaktır.

İnsan doğup da insan kalamayanlara, yaşamının merkezinden insanı alıp yerine menfaati koyanlara, kendi olarak kalmayı başaramayanlara inat; Duruşumuz dik olacaktır.

BİZ SUSSAK TARİH SUSMAYACAK…

İnanmış insanlar bizimledir, doğru insanlar bizimledir, makam ve mevki beklemeyen cesur yürekliler bizimledir. “Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Hâlbuki bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar.”

Kısacası bizim kaybettiğimiz hiçbir şey yok, bu hukuksuz, adaletsiz ve ahlaksız düzende boyun bükenler ile boyun büktürme gayretinde olanlar itibarlarını ve haysiyetleri kaybetti.

Ve diyoruz ki üstad Karakoç’un ağzından;

Dar zamanda düşmanların altına At olanlar safımıza gelmesin Garibanın, fukaranın sırtına Bit olanlar safımıza gelmesin Ağırlık, irilik ölçüsün bırak Tartıya vurulmaz beyinle, yürek Bu ülkede iman gerek, ruh gerek Et olanlar safımıza gelmesin. Öte dursun işkembeden atanı Lâzım değil kaçan ile yatanı Menfaate rüşvet verip vatanı Fit olanlar safımıza gelmesin Sapıklar her yerde atsa da çamur Gerçek mayasına kavuştu hamur Adam istiyoruz dört başı mamur İt olanlar safımıza gelmesin. Gönül bahçesinde korku gezeni Asla kabul etmez ülkü düzeni Sevdası, sabırı, aklı, izanı Kıt olanlar safımıza gelmesin.

Biz zulüm ayında güneş çağıyız Hira’dan feyzalan Tanrıdağ’ıyız Biz meyve bahçesi, üzüm bağıyız Ot olanlar safımıza gelmesin. Parolamız her zamanda, her yerde: Ölmek var da baş eğmek yok namerde Bu imana, bu ülküye, bu derde Yad olanlar safımıza gelmesin.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA