SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Tarihi Bina Törenle Yıkıldı!

Rize Cumhuriyet Meydanında bulunan eski adliye binası meydan projesi kapsamında tarihe ismini yazdırarak yıkıldı.

Tarihi Bina Törenle Yıkıldı!
Bu haber 30 Mayıs 2016 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet meydanında yapılacak olan Meydan projesi kapsamında yıkımına daha önce karar verilen Eski Adliye binasının yıkımına başlandı.

60 yıla yakın süre Rize ”de Adliye hizmetleri veren ve Rize’nin sicil kaydı olan eski adliye binası yeni adliye binasının yapımı ile Sağlık müdürlüğüne verilmiş ve Aile sağlık hizmetleri ile Veren dispanseri olarak kullanılıyordu.

Cumhuriyet Meydanında binanın yıkımı için düzenlenen törende konuşan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap tüm çalışmalarını halkla paylaştığını belirterek “ Cumhuriyet Meydan projesi 10 numara projeler arasında yer alan bir proje, önümüzde ki ay ise Teleferik projesi için kamulaştırma yapıp bu proje çalışmasına başlayacağız. Amacımız şehrimizi kasaba görüntüsünden çıkartıp şehir haline gelmektir. 10 numara projeleri birden hayata geçirmemiz mümkün değil, bazı yerlerde yaptığımız çalışmaları ise halkımızla dayanışma içinde yapmaktayız” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ise tarihi 50-60 yıla dayanan Tarihi adliye binasında Rize’nin birçok insanının yargılandığını söyleyerek “ Bende bunların arasındayım 28 Şubat olayında bende 5 yıl bu adliyeye gittim geldim. Biz hizmet için varız, bazen yıkmak ama onun yerine yenisini yapmak için varız. Bu binanın yıkımı ile burada meydan projesi başlayacak, Rize’mize ülkenin en modern ağız ve dış sağlığı merkezi ve sağlık kompleksini kazandırdık. Ayrıca sahilden Dosma mevkiine kadar bulvar açılması için çalışmaları başlattık. Orta caminin kalkması ile Hamam deresinin üzeri açılacak, yine Havaalanı projemiz yakında başlatılıyor. Lojistik üst çalışması ise Proje ihalesine çıkacak” dedi.

Belediye ekiplerinin hazır bulunduğu yıkım çalışması Belediye Başkanı Reşat Kasap in talimatı ile başlatıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA