SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

SES Rize Şube Başkanı, ‘Erdoğan’a hakaret’ten ifade verdi

SES Rize Şube Başkanı Deniz Göktaş Çelebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Rize Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdi.

SES Rize Şube Başkanı, ‘Erdoğan’a hakaret’ten ifade verdi
Bu haber 18 Kasım 2015 - 20:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren Rize/Pazarlı EMEP Üyesi Emekli Öğretmen Turan Bozacı’nın cenaze töreninde yer alan ve Pazar Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında “Erdoğan’a hakaret”ten soruşturma başlatılan Çelebi, Rize Müracaat Savcılığı’na giderek ifade verdi.

Çelebi, savcının kendisine cenaze törenindeki yürüyüş görüntülerini izlettiğini ve görüntülerdeki şahsın kendisi olup olmadığını sorduğunu belirterek, “Ben Ankara barış mitingine Bozacı ile birlikte Rize’den gittim. Katliamda arkadaşım yaşamını yitirdi. Pazar’daki cenaze töreni esnasında kalabalık çeşitli sloganlar attı. Ben de slogan attım. Erdoğan’ı kasıtlı hedef alarak slogan atmadım. O günkü ruh hali içerisinde kitlenin attığı her sloganı attım. Kimseye hakaret etmedim. En demokratik hak olan yürüyüş ve slogan atma hakkımı kullandım” dedi.

Çelebi’nin talimatla alınan ifadesi Pazar Adliyesi’ne gönderildi.

HDP Rize Milletvekili Adayı Turgay Köse ile ÖDP Üyesi Behçet Ertaş, aynı yürüyüşte attıkları sloganlar gerekçesiyle tutuklanmış, 3 gün cenazevinde yattıktan sonra itirazla serbest kalmıştı. Çelebi’nin soruşturmasının da bu dava ile birleştirilebileceği öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA