SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

RTEÜ’lü Dağcılar Tar Şelalesi’nde!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 10. Yıl Bahar Şenliği ve Engelliler Haftası münasebetiyle RTEÜ Dağcılık Topluluğu ile Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından “Tar Şelalesi, Doğa Gezisi” etkinliği düzenlendi.

RTEÜ’lü Dağcılar Tar Şelalesi’nde!
Bu haber 11 Mayıs 2016 - 19:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 10. Yıl Bahar Şenliği ve Engelliler Haftası münasebetiyle RTEÜ Dağcılık Topluluğu ile Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından “Tar Şelalesi, Doğa Gezisi” etkinliği düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Elemanı Uzm. Dr. Serdar Dizman öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe üniversiteden 4, Rize Valiliği Gönül Elçilileri biriminden 4 ve Ömer Halaç İlköğretim Okulu’ndan 5 olmak üzere toplamda 13 engelli öğrenci ile refakatçiler ve topluluk üyeleri katıldı.

Üniversitenin önünden hareket eden kafilenin ilk durağı tabi güzelliklerle çevrili olan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Tar Şelalesi oldu. Katılımcılar, iki kilometrelik yürüyüş parkurunda hem doğanın keyfini doya doya çıkardılar hem de sergiledikleri örnek davranışlarla “asıl engel bedende değil, zihindedir” mesajını verdiler.

Bir sonraki adres ise Ayder oldu. Buradaki yemek organizasyonunun ardından doğaseverler yeşilin her tonunu içerisinde barındıran bölgede fotoğraf çektiler. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı etkinlik sonunda RTEÜ Dağcılık Topluluğu’nun bastırdığı bileklikler günün anısına tüm engelli öğrencilere ve refakatçilerine hediye edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA