SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

RTEÜ’de Öğrencisiz Öğrenci Temsilci Seçimi!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) gerçekleşecek olan ‘Öğrenci Konsey Seçimleri’, öğrenciler beklenmeden yapılacak.

RTEÜ’de Öğrencisiz Öğrenci Temsilci Seçimi!
Bu haber 21 Eylül 2016 - 10:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haber: Hasan Fehmi Demir

RTEÜ için Eylül’ün 19’unda başlayan eğitim öğretim yılının ilk günü belirlendiği iddia edilen konsey seçim takvimi görenleri hayrete düşürüyor. RTEÜ’de 2 yıl önce gerçekleşen son Öğrenci Konseyi Seçimleri gibi işi oldubittiye getirmek isteyerek öğrenciler için adaylık başvuru tarihini okulun 2. Günü olan 20 Eylül’de başlatarak 3. Günü olan 21 Eylül’de bitirmeyi planlıyor.

Ek yerleştirme ve DGS öğrencileri önemsiz!

RTEÜ’de gerçekleşecek seçim tarihine bakıldığında; Okulun açılışından sonra ki ilk ay içerisinde belli olan ek yerleştirmelerin dahi beklenmediği Öğrenci Konsey Seçimleri için aynı zamanda Dikey Geçiş Sınavı ile RTEÜ’yü tercih edecek öğrenciler dikkate alınmıyor.

Demokrasi yerini Diktatörlüğe bıraktı!

15 Temmuz’da halkın sahip çıktığı demokrasi RTEÜ yönetiminin ‘Yaptık oldu’ mantığı nedeni ile öğrencileri kapsamıyor. Öğrencilerin en önemli hakkı olan Öğrenci Konseyi Seçimleri RTEÜ’de oldubittiye getirilerek adeta ‘Öğrenci Konsey Seçimi’ değil ‘Okul Yönetimi Konsey Seçimi’ halini almış durumda.

ab2834fe-d601-483f-bc6a-c714ab18173b

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA