SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’yi Geren ‘Canlı Bomba’ paylaşımı!

Rize’yi Geren ‘Canlı Bomba’ paylaşımı!
Bu haber 03 Ağustos 2015 - 16:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CANLI BOMBA

Suruç’ta yaşanan saldırının ardından tüm Türkiye2de canlı bomba şüpheleri halkın huzurunu bozmaya başladı.

Buna benzer bir iddiada Rize’de ortaya atıldı. Sosyal medyada paylaşılan metine göre Rize’nin ‘Pazar’da Canlı Bomba Yakalandı’ şeklinde bir iddia yer alıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Pazar Kaymakamlığı ise iddiları yalanladı.

Pazar Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşılan, matbu bir metin olarak yazılmış; “PAZAR’DA CANLI BOMBA YAKALANDI” ya da “CANLI BOMBA GEZİYOR” konulu paylaşımlar asparagas nitelikte haberler olup, doğruluğu bulunmamaktadır.

İlçemiz Pazar genelinde son dönemde yakalanan herhangi bir terör örgütü üyesi yada “canlı bomba” olasılığı taşıyan kişi olmadığı gibi, ilçemiz Pazar’a dönük eylem hazırlığına dair herhangi bir istihbari bilgi de şu an için yoktur. Ülkemizin genel gündemine bağlı olarak güvenlik birimlerimizin teyakkuz durumları artırılmış olmakla birlikte, her zaman güvenlik birimlerimizin yanında bulunan Vatandaşlarımızın şüpheli gördükleri durumlarda güvenlik birimlerimize ait 155 / 156 çağrı hatlarımıza bildirimde bulunmalarını önemle rica ederiz. Halkımıza saygıyla duyurulur.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA