SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’nin sokakları yeniden ışıklandı

Rize’nin sokakları yeniden ışıklandı
Bu haber 29 Nisan 2015 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nce açıklanan “Şehir içi yol, cadde, sokak ve meydan aydınlatmalarının tamamında LED’li aydınlatmalar kullanılması için ilgili birim amirlerine talimat verdi.

Rize Belediyesi sokak ışıklandırmaları (2)

RİZE GECE’DE YEŞİL MAVİ RENK VERİYOR…

Rize Belediyesi sokak ışıklandırmaları (3)Rize Belediyesi, “Şehir içi yol, cadde, sokak ve meydan aydınlatmalarının tamamında şeffaf cam tüplü yüksek basınçlı sodyum buharlı, LED’li veya en az bunlara eşdeğer verimlilikte lambalar kullanıyor.

LED ile aydınlatmaların bir süredir denendiği Rize Belediyesinde Pilot uygulamalardan bazıları ise Atatürk ve Cumhuriyet Caddesindeki şeffaf cam bariyerlerde, Şehrin giriş güzergahlarında ki duvar ve duvar çiçeklerinde ki aydınlatmalarda kullanılıyor.

BAŞKAN KASAP, LED AYDINLATMA İLE TASARRUF ARTIYOR…

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “LED lambalar, mevcut geleneksel aydınlatma cihazlarına göre daha çok ışık daha az ısı üretiyor. Isı kaybı minimize edildiği için tasarruf artıyor. LED lambaların benzerlerine göre uzun ömürlü olması, yaydığı beyaz ışığın daha iyi görüş sağlaması avantajını sağlıyor. LED aydınlatma sistemi Fen İşleri Müdürlüğümüzce bir süredir deneniyor, Şehrin estetik görünümüne de katkı sağlayan bu çalışmalarda Rize’nin sembolik rengi olan Yeşil Mavi renklerini kullanıyoruz. Turizm şehri Rize’mizi görsel çalışmalarla renklendiriyoruz”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA