SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizelinin Hayali Mahkemelik Oldu!

Rize merkezde bulunan Cumhuriyet Meydanı için Rize Belediyesi’nin yapmayı planladığı yeni meydan projesi bu kez de mahkemelik oldu.

Rizelinin Hayali Mahkemelik Oldu!
Bu haber 18 Haziran 2016 - 2:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre 93 yıl önce Rizeli Tuzcuoğlu Ailesinden Süleyman Tevfik Tuzcuoğlu tarafından Rize Valiliğine bağışlanan Cumhuriyet alanındaki arsanın, amacına uygun kullanılmayacağını iddia eden Tuzcuoğlu Ailesinin vârisleri Bülent Cananı Tuzcuoğlu ve Necati Bayram Tarkan Tuzcuoğlu konuyu yargıya taşıdı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın 2014 Yerel Seçimlerindeki vaatleri arasında yer alan “10 Numara Projeler” kapsamında yapımı planlanan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak meydan projesi için geçtiğimiz yıl eski Emniyet Müdürlüğü ek binası ve geçen ay içinde de eski Adliye binası yıkılmıştı. Seçimlerin hemen ardından bir kaç ay içinde başlanılacağı söylenen projenin yapımı ise 2 yılı aşkın sürede yılan hikayesine dönmüştü.

Bu kez Tuzcuoğlu Ailesi vârisleri tarafından projenin durdurulması amacıyla Avukat Derya Kandil Şener tarafından Rize Asliye 2. Mahkemesine dava açıldı. Vârislerin bağışlanan arazilerin amacı dışında kullanılmasına karşı oldukları için bu davayı açtırdıkları belirtildi.

Tuzcuoğlu Ailesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odasının bulunduğu yer ve eski belediye parkı olarak bilinen Tuzcuoğlu Memişağa Parkının da yerini bağışlamıştı.

Kaynak: Zümrüt Rize Gazetesi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA