SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizeli Ülkücüler Şehitlerini Unutmadı!

Rize Ülkü Ocakları’ndan Geçtiğimiz yıl Ege Üniversitesi’nde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için basın açıklaması!

Rizeli Ülkücüler Şehitlerini Unutmadı!
Bu haber 20 Şubat 2016 - 21:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Rize İl Başkanlığı geçtiğimiz yıl Ege Üniversitesi’nde pkklı militanlar tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadete uğrayışının 1.yılında bir basın açıklamsı yaparak Ülkücü Hareket’in şehidi Çakıroğlu’nu andı.

Çakıroğlu’nun yaşadığı sırada kamu görevlilerinin uyarılmasına rağmen güvenliğinin sağlanamadığını iddia eden Rize Ülkü Ocakları Başkanı İhsan Alkan “Bundan tam bir yıl evveldi. Ülkemizin gözbebeğinde İzmir Ege Üniversitesinde Kalbinde Allah sevgisi, Vatan ve bayrak sevgisinden başka bir düşünce olmayan, tek derdi okuduğu bölümü bitirerek vatanına ve milletine hizmet olan bir yiğit, kamu erkanı ve Üniversite yönetimine yapılan bütün uyarılara rağmen okul içerisinde kümelenen pkklı hainler tarafından işkence edilerek şehit edildi” dedi.

Başkan Alkan konuşmasına “Maalesef o gün bu vahşet karşısında dilleri lal kesilen Devlet yöneticileri ne ibretliktir ki bugünlerde başımıza vatan ve millet sevdalısı kesilmişlerdir.

Evet sevgili dava arkadaşlarım o dönem üniversite içerisinde PKK lı hainlerin Şanlı bayrağımızı yakması karşısında Valisinden emniyet müdürüne kadar hiç bir Allahın kulu sesini çıkarmayarak Fırat kardeşimizin taşıdığı Türk Milletine aidiyet duygusu vatan ve millet sevgisinin bedelini hayatı ile ödemesine sebebiyet vermişlerdir. Şimdi buradan sizlerin huzurunda haykırıyoruz.

Açılım palavraları ile bu gencecik vidanlarımızın kara toprağa girmesine sebeb olan yöneticiler bu dönemde attığınız vatan millet nidalarının sahte döktüğünüzün şehitlerimizin ardından döktüğünüzün gözyaşlarının timsah gözyaşları olduğunu çok iyi biliyoruz.

Belki sizleri sürekli birileri kandırmış olabilir ama sizler bizleri kandıramayacak ve sebeb olduğunuz acıların her birinin hesabını Yüce Türk Milletine dirhem dirhem ödeyeceksiniz.

Liderimiz Devlet Bey’in de dile getirdiği gibi ‘Türk Milleti Bu Zülmeti Püskürtecektir’.

Türk milleti ağır terör saldırısı karşısında kenetlenmiştir. Birlik ve kardeşliğimizin hisarlarında gedik açılmayacaktır. Millet 78 milyondur; ama irade ve imanları birdir. Bedenleri ayrı ayrı, fakat ruhları aynıdır. Bölünmeyeceğiz, dağılmayacağız, yıkılmayacağız. Türkiye sıkıştığı cendereden kurtulacaktır. Sabredeceğiz, fakat sonunda mutlaka kazanacağız.  birileribu milletin adını soylemekten utansada bu millet yüce Türk Milletidir.Değerli büyüklerimiz anneler babalar dedeler nineler çocuklarımızı gençlerimizi medeniyetdenilen tek dişi kalmış canavarın uzantısı televizyonlara ve eğlence kültürünün tuzaklarına bırakmayınız. cocuklarınızı okulda ve sonrasında takip ediniz. onlarla ohbet edin dinleyin siz onları takip etmesseniz sizin ilgi eksikliğinizi başkalrında arıyorlar. Bilin ki bu son vatanımız onları milliyatına ve maneviyatına bağlı yetiştirin. 2 gunde 30 sehit verdiğimiz rize gibi kucuk bir sehirde on noktada canlı muzikle insanlar egleniyorsa düşünmemiz lazım bizler herkese yetemiyoruz. sizler bizlere yardımcı olun. çocuklarınızı takip edinki madde bagımlısı yada ailesine isyankar bireyler olarak yetişmesinler. bilinki bu sokakta rahat rahat gezelim diye can veren kan veren  şehitlerimiz var. yeni fıratlar yetiştiremessek sahip olduğumuz bu topraklara daha fazla hukmedemeyiz. herkes düşünmeli ve üzerine düşeni yapmalıdırlar” şeklinde devam etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA