SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizeli Ülkücüler Ankar’a’Yazı’nda buluştu!

Rizeli Ülkücüler’den Pehlivanoğlu çıkartması!

Rizeli Ülkücüler Ankar’a’Yazı’nda buluştu!
Bu haber 18 Mayıs 2016 - 22:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

6 Mayıs 2016’da vizyona giren Ankara Yazı ismi izlemek için bir araya gelen Ülkücüler, Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun şehadetini anlatan filmde duygulu anlar yaşadı.

18 Eylül darbe heyeti tarafından hakkında idam kararı verilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu sırada mektubunu eksik bir şekilde grup toplantısında kürsüden okuduğu ve herkesi duygulandırdığı Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını anlatan filmde Rizeli ülkücüler duygu dolu anlar yaşadı.

Mustafa Pehlivanoğlu Kimdir?

Balgat katliamında kahvehane baskınında 5 kişinin ölmesiyle sonuçlanan olayda suçlu olduğu iddia edilmiştir. Lakin baskında kullanılan silahların başka bir örgütün evinde bulunmasına rağmen Pehlivanoğlu’nun “İfademi işkence yoluyla verdim.” demesine rağmen sıkıyönetim hakiminin kararı değişmemiştir.

12 Eylül 1980 askerî darbesinden önce yapılan yargılama sonunda idam cezasına çarptırılmıştı. Yatmakta olduğu ve çok sıkı korunan Mamak Askerî Cezaevi’nden kaçtı, ancak 18 Ağustos 1980’de Kütahya’da yakalandı. 7 Ekim 1980’de, sol görüşlü Necdet Adalı’dan birkaç saat sonra 22 yaşındayken Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi’nde idam hükmü infaz edildi.

Pehlivanoğlu, Ankara Karşıyaka Mezarlığı’na gömüldü. Mustafa Pehlivanoğlu mahkemesi boyunca poliste ifadesinin işkence zoruyla alındığını ve kendisinin masum olduğunu iddia etti.

a8d4fa50-5881-48ed-b435-8953bb139ed6

Pehlivanoğlu’na ait, dönemin Başbakan’ın tam okumaktan çekindiği o mektup;

Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yaşa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı işlemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin.

Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkın ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah’ın huzuruna çıkacağım.

Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah’ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah’tan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.(Erdoğan’ın okumadığı kısım)

Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.

Son olarak, abime, yengeme, yiyenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah’ın mutlu bir yuva kurması-için ona yardımcı olmasını dilerim.

Oğlunuz Mustafa

82d490bc-269f-4c98-86d3-1c06fe3ae47f
b9da347d-6b89-4fb6-b1ca-828c8076ed54

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">