SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizeli Ülkücler’den Güney Azerbaycan’a Destek!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Rize İl başkanlığı tarafından Güney Azerbaycan’da yaşanan olaylar hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Rizeli Ülkücler’den Güney Azerbaycan’a Destek!
Bu haber 15 Kasım 2015 - 18:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Ülkü Ocakları tarafından Güney Azerbaycan’da İran tarafından zülüm gören Türkmenlere destek vermek için bir basın açıklaması düzenlendi. Yurt genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen ortak basın açıklamasını Rize Ülkü Ocakları Başkanı İhsan Alkan okudu. Alkan yaptığı açıklamada “Bu nümayiş Güney Azerbaycan’ı aşmıştır.

Soydaşlarımızın sesine ilk destek, hemen yanı başlarından, aynı rejime karşı var olma mücadelesi veren Kaşgay Türkleri’nden gelmiştir. Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir. Bugün Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçileri’nin susmayan ve susturulamayan sesi olarak, Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sesine ses veriyor, haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz. Bu gün Ortadoğu’da çıkarları peşinde koşarak bir aktör olmaya talip İran’a çağrımızdır. Aynı kökten beslenen bir zenginlik olan mezhepleri çatışma aracı olarak kullanarak Irak’ta Türkmen soydaşlarımızı birbirlerine kırdırmaya çalışmaktan vazgeç. Suriye’de zulme karşı yürütülen savaşa ,mezhep savaşı algısı yükleyerek Türkmenlere yaptığın ve taşeronlarına yaptırdığın katliamlara son ver. Güney Azerbaycan’da ,Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğün asimilasyon ve inkar politikasını sonlandır. Senin zulmünden bıkıp haklı tepkilerini ortaya koyan protestocuları hukuk dışı uygulamalarla sindirme faaliyetlerini bir an evvel terk et. Irak ve Suriye bir bütün olarak ele alındığında ,oralarda savaşın acılarını en derin şekilde yaşayan mazlumlara vaat ettiğin sözde demokrasi ve hami olma çabaların samimiyetten uzaktır.Zira henüz kendi topraklarında ciddi bir bütünü teşkil eden İran Türklerine devlet eliyle uyguladığın ırkçı ve aşağılayıcı tutum samimiyetine gölge düşürmektedir.Bu hazin tablo Suriye ve Irak’ta demokrasi ve hami maskesiyle düşlediğin ekonomik ve siyasi çıkarlarına ışık tutmaktadır.Açık çağrımızdır ki eğer samimi iseniz bu despot ve anti demokratik uygulamaları biran evvel terk etmelisiniz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Rizeli Ülkücüler Kızılay’ın gezici bağış aracına giderek; kan, kök hücre ve organ bağışında bulundu.

OCAK3 OCAK4 OCAK5 OCAK6

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA