SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizeli Gençler ‘Yılın Ahisi’ İle Buluştu!

Rize ve Çayeli Gençlik Merkezi üyesi gençler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2016 yılında Kırşehir- Ahi Evran Külliyesindeki Ahilik Haftası Kutlama Törenine ‘Yılın Ahisi’ ödülünü alan Demirci Ustası İmdat Gündoğar’ı ziyaret etti.

Rizeli Gençler ‘Yılın Ahisi’ İle Buluştu!
Bu haber 13 Ekim 2016 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ahilik Haftası dolayısyla yapılan ziyarette 58 yıldır demirci ustası olan İmdat Gündoğar; “Gençlerimize beş vakitte duamız olur ki, bugünkü nimetten istifade edelim. Bu bir nimettir. O günkü zorlukların içerisinde öyle iken bugün istediğin yerde okuyabiliyorsunuz. İstediğinizi yapabiliyorsunuz. Yani özgürlüğün tam zirvesini yaşıyorsunuz. Allah bu nimeti verdi, bize nasip etti. Bundan istifade etmek hepimize düşer. İnşallah bugünkü düzene Allah bir zeval vermeyecek. Duamız budur. Bugün gençlik istediği takdirde ulaşamayacağı mevki yoktur. Bu büyük bir nimettir. Cumhurbaşkanı diyor ya hani nereden nereye. Elektrik yok, meydan yok, yol yok. Şimdi ise elhamdülillah. Burada sadece bir ilkokul vardı. Başka okul diye bir şey yoktu. Şimdi ise pek çok okul var maşallah. Biz onların neresinden bakıyoruz temelinde değiliz. Elhamdülillah, benim elli altı senedir gayem, sermayem, gençliğin ilim sahibi olabilmesi için mücadele etmek. Ne yazık ki günümüzde çıraklar yetişmiyor, ve bu şekilde zanaat ustalığı devam etmiyor” şeklinde konuştu.

Gençlerin İmdat Gündoğar ile buluşabilmesi, tecrübelerini dinlemesi için bir proje hazırlığında bulunan Rize Gençlik Merkezi adına Gençlik Merkezi Yasin ÇAKMAKÇI kendisinden bu sözü aldığını ve çok yakında çalışmalarını başlayacaklarını açıkladı.

Gençler Gündoğar’a çiçek takdimi yaparken o da hayır duasını eksik etmedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA