SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rizeli Balıkçıların umudu bitti!

Rizeli Balıkçıların umudu bitti!
Bu haber 05 Eylül 2015 - 22:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

balıkçılar umduğunu bulamadı

Balıkta av yasağının kalkması ile birlikte “Vira Bismillah” 1 eylülde denize açılan balıkçılar aradan geçen 5 gün içinde balıktan beklentilerini bulamadılar

Yeni balık avı sezonu nedeniyle 1 Eylülde denize açılan Rizeli balıkçılar aradan geçen 5 günde denizden beklediklerini bulamadılar Rizeli Balıkçılar 1 Eylülden beri süren avda az miktarda palamut, istavrit ve barbunla geri döndü. Balığın az olması nedeniyle tezgâhlarda fiyatların yüksek olduğu göze çarptı.

Çayeli’nden denize açılan Bülent Canbulut, bu sezonun iyi geçmesini umduklarını ancak bu güne kadar beklentilerini karşılayamadıklarını söyledi. Balıkçılara devlet tarafından ÖTV’ siz motorin desteği yapıldığını, buna ek olarak ağ desteğinde de bulunulmasını isteyen Canbulut, “Bol bereketli bir sezon bekliyorduk. Ancak sezonun başladığı 1 Eylülden beri istediğimizi alamadık” dedi. Geçimini 35 yıldan bu yana balıkçılıkla sağlayan evli ve 2 çocuk babası 52 yaşındaki Sami Coşkun Akgün ise, “Tezgahta balık satıcılığı yapıyoruz. Bugün bol balık yok. İstavrit, barbun ve palamut var. Balık az çıktı, bugün havanın sıcaklığından da olabilir. Eskiden bu aylarda balık çıkınca 10 liralık balık 5 liraya düşüyordu. Bugün istavrit 10 lira, pamatun tanesi 12 lira, mezgit kilosu 12 lira, barbun kilosu 17 lira” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA