SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Zümre Tutanaklarında Eleştiri Yasak

Rize’de Zümre Tutanaklarında Eleştiri Yasak
Bu haber 12 Mayıs 2015 - 15:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize İli, Pazar İlçesinde öğretmenlik yapan, Türk Eğitim-Sen üyesi Yılmaz Yanmış’ ın, okulunun zümre toplantısında yapmış olduğu konuşmaları nedeniyle hakkında soruşturma açılmıştır.

celal-akarsu

Sendikamızın üyesi, zümre toplantısındaki konuşmasında, öğretmenlerin sorunları okul başarısının arttırılmamasının nedenleri ile eğitim sistemindeki aksaklıklardan bahsetmiştir. Üyemizin açıklamalarında, herhangi bir hakaret, iftira vb. suç unsuru bulunmamasına rağmen, salt fikrini beyan etmiş olmasından dolayı hakkında soruşturma açılmış olması düşündürücü olduğu kadar MEB’in gittikçe daha baskıcı ve otoriter bir anlayışa götürüldüğünün, eleştirilere tahammül edilemeyen bir yapıya dönüştüğünü göstermesi bakımından da ibret vericidir. Bu tutum demokrasiye ve düşünce özgürlüğüne de uygun olmayan bir tutumdur. Üyemiz yaptığı açıklamada eleştiri hakkını kullanmış olmasına rağmen, Türk Eğitim-Sen üyesi olduğu için kendisine baskı uygulanmaya çalışılmaktadır.

Türk Eğitim-Sen olarak, üyelerimize yapılan baskı ve haksızlıklara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da üyelerimize yapılan baskı ve haksızlıklara karşı onların yanında olmaya ve haklarını savunmaya devam edeceğiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA