SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de yatalak hastalar bakın nasıl oy kullanacak!

Rize’de yatalak hastalar bakın nasıl oy kullanacak!
Bu haber 05 Haziran 2015 - 12:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Evde Sağlık Hizmeti Alan Hastaların Oy Kullanması Sağlanacak

Mustafa Tepe Rize il sağlık müdürü

Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmetleri alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların istemeleri durumunda sağlıklarını riske atmadan oy kullanmaları için gerekli önlemleri aldıklarını dile getirdi.

Tepe “Rize Sağlık Müdürlüğünce evde sağlık hizmeti alan yatalak veya tıbbi açıdan ciddi kısıtlılığı olan hastaların istemeleri halinde, vatandaşlık haklarını kullanabilmelerine yardımcı olabilmek adına sağlık personeli eşliğinde evde nakil araçları ile oy kullanacakları sandıklara nakilleri sağlanacaktır. Bu konu ile ilgili gerekli duyurular yapılmış olup il genelindeki isteklilerin isimleri ve adresleri belirlenmiştir” dedi.

Tepe konuşmasının devamında “Bu süreçte her şeyden önemlisi insanımızın sağlığıdır. Eğer sağlıkları açısından kısıtlı durumda olan vatandaşlarımız oy kullanmak isterlerse, bizlerde elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sebeple öncesinde duyurular yapıp, istekli vatandaşlarımızın isimlerini kaydettik. Ancak buna rağmen oy verme kararı alan veya uygulamayı yeni duyup oy vermek isteyen vatandaşlarımız var ise Cuma ve Pazar günleri Rize İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezinin 213 03 57 – (185 dahili) nolu telefonundan, cumartesi günü ise Komuta Kontrol Merkezinin 112 nolu telefonundan bize ulaşarak isimlerini ve adreslerini vermeleri yeterli olacaktır.

Seçim günü evde sağlık hizmetleri koordinasyon merkezimiz oy kullanma saatleri süresince açık tutulacak. Talepte bulunan hastaların evde sağlık hizmeti sunan hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere götürülmesi sağlanacak ve oy kullanmalarını müteakiben evlerine geri getirilecektir. Bu hastalarımıza bu süreçte bir sağlık personelinin refakat etmesi sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA