SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Uluslararası Öğrenciler Kahvaltıda Buluştu

Rize’de Uluslararası Öğrenciler Kahvaltıda Buluştu
Bu haber 26 Nisan 2015 - 13:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

RTE-ÜNİVERSİTESİ1

Üniversitenin Sosyal Tesisinde düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Kahvaltı Buluşması programına; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İstiklal Yaşar Vural, Üniversitenin Genel Sekreteri Adnan Er, Rektör Danışmanı Emre Çağlak, idari personel ve üniversitede eğitim-öğretim gören RTEÜ yaklaşık 200 dolayında uluslararası öğrenci katıldı.

Programda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, organizasyonu düzenlemekteki amaçlarının, üniversite bünyesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerle kaynaşmayı artırmak olduğunu belirterek ülkemizin son yıllarda uluslararasılaşmaya ve uluslararası öğrencilerin ülkemizde eğitim görmesine özel bir önem verdiğini söyledi. Şuan itibariyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin değişik bölüm ve programlarında 26 farklı ülkeden 300 öğrencinin eğitim gördüğünü hatırlatan Rektör: “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, siz değerli öğrencilerimizi T.C. vatandaşı olan öğrencilerimizden ayırt etmiyoruz. Üniversitemizde ve ülkemizde en iyi bir şekilde eğitim almanız için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

 

Programda, uluslararası öğrenciler adına Yemenli Hassan Rageh, Somalili Zeynep Ahmed Mohamoud, Gürcistanlı Rolandi Vanadze, Azerbaycanlı Orkhan İsmatov, Suriyeli Rinas Shaaban, İranlı Masoumeh Heydarvand konuşma yaparak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.

Etkinlik, günün anısına Rektörlük Binası önünde toplu fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA