SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de STK’lar Bakanlık İçin Toplandı!

1 Kasım seçimlerinde 81 il arasında yüzde 75,9 oy oranı ile Türkiye birincisi olan Rize ”de toplanan STK başkanları şampiyonluğun ödüllendirilmesini istediler.

Rize’de STK’lar Bakanlık İçin Toplandı!
Bu haber 05 Kasım 2015 - 13:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Ticaret ve Sanayi odasında bir araya gelen STK başkanları son seçimleri değerlendirerek Türkiye şampiyonluğunu kazanan ilin ödüllendirilmesi gerektiği konusunda birleştiler.

Rize Ticaret ve Sanayi odasında toplanan RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu, Meclis Başkanı Ömer Ofluoğlu, Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Muammer Berberoğlu, Esnaf Odaları Başkanı Muammer Atılgan, 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak, Memur Sen başkanı Resul Usta, TUMSİAD Başkanı Baki Fil ve MÜSİAD Başkanı Mahmut Dabak “ın katıldığı toplantıda 1 Kasım seçimleri değerlendirildi.

Rizeli Bakan istiyor

STK Başkanlarının yaptığı toplantıda son 4 seçimde Türkiye birinciliği alan Rize’nin ödüllendirilmesi gerektiği konusunda ortak karar alınırken yapılan değerlendirme sonunda konuşan RTSO Başkanı Şaban Karamehmetoğlu” aldığımız ortak kararda ilimiz son 4 seçimde Türkiye genelinde şampiyonluğu yakalayan bir il, artık Rize” den seçilen bir vekilimizin bakan olmasını istiyoruz, bu konuda haklılık payımız var ve şampiyon il ödüllendirilmeli, bu ayni zamanda diğer iller arasında rekabeti oluşturmuş olacak. Tırnak içinde belirtiyoruz Rizeli değil, Rize” den seçilen Milletvekili bakan olmalı, bu görüşümüzü Başkente giderek Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza da ileteceğiz” dedi.

STK Başkanları konunun kamuoyu ile paylaşılmasının ardından Ankara ”ya gideceklerini açıkladılar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA