SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de “Sağlıklı Meyve Tabağım” etkinliği‏

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce “Sağlıklı Meyve Tabağım” etkinliği düzenlendi.

Rize’de “Sağlıklı Meyve Tabağım” etkinliği‏
Bu haber 18 Şubat 2016 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” etkinlikleri kapsamınca Rize Halk Sağlığı Müdürlüğünce “Sağlıklı Meyve Tabağım” programı gerçekleştirildi.

Rize’deki ilkokul öğrencilerine yönelik “Sağlıklı Meyve Tabağım” etkinliği İkizdere Hakkı Emine Ekşi İlçe Hastanesi tarafından İkizdere Atatürk İlkokulu okul öncesi öğrencilerine yönelik olarak gerçekleşti.

Etkinlikte, öğrencilere sağlıklı sebze-meyve tüketiminin önemi konusunda bilgi verildikten sonra meyve dağıtımı yapıldı.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, Her yaş grubunda olduğu gibi çocuklarda da meyve ve sebze tüketiminin önemine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Vitaminler, mineraller ve posa yönünden zengin olan sebze ve meyvelerin çeşitli renk ve türde, yeterli miktarda ve mevsimine uygun tüketilmesi, hastalıklardan korunma ve genel vücut sağlığı için önemlidir. Özellikle ara öğünlerde çocuklarda meyve tüketimi özendirilerek alışkanlık kazanmalarına yardımcı olunabilir. Bu nedenle çocuklara ara öğün alışkanlığı kazandırılmasının ve meyve sebze tüketiminin önemini vurgulamak amacıyla ’Sağlıklı Meyve Tabağım’ etkinliği yapıldı.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA