SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Önce Kitap Okudular Sonra Horon Ettiler!

52. Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında Rize merkezdeki Tuzcuoğlu Memişağa Parkında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Rize’de Önce Kitap Okudular Sonra Horon Ettiler!
Bu haber 30 Mart 2016 - 13:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 2012 yılında başlatılan ve geleneksel olarak her yıl Kütüphaneler Haftası kapsamında tekrarlanan “81 İlde Kitap Okuyoruz” okuma etkinliği bu yıl “İnsan Okur” sloganıyla Rize’de Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda düzenlendi.

Programa Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ile kurum müdürlerinin yanı sıra Sivil Toplum Kurukuluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yarım saat süren etkinlikte herkes yanında getirdiği kitabı okudu. Yanına kitap almayanlar için ise Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda mini bir kütüphane kuruldu.

Programın sonunda konuşan Rize Valisi Ersin Yazıcı “Rize’de RENK Projesi ile zaten hergün okullarımızda düzenli olarak kitap okunuyor. Haftada iki saatlik bir kitap okuma saatimiz var. 2 yıldır bu uygulamayı düzenli olarak sürdürüyoruz. Bu yılki etkinlikte RENK projesi ile kitap okumanın artmasından dolayı katılımında arttığını gördük. Çünkü şehrimizdeki STK’lar annelerde okuyor, velilerde okuyor şeklinde ekinlikle RENK projemize renk katıyor. Bu mana da Kültür Bakanlığı’nın hafta çerçevesinde düzenlemiş olduğu etkinliği de parkımızda gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Etkinliğin sona ermesiyle çalan tulum eşliğinde programa katılan öğrenciler horon halkası oluşturarak eğlencenin tadını çıkardı. Etkinlikte yer alan hamsi figürü ve Rize’de öğrencilerin fenomeni olan Kanka Polis de horon halkasına dahil olarak renkli görüntüler oluşturdu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA