SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de okullar yüzmeye başladı!

Okullar Yüzüyor Projesi Rize’de start aldı!

Rize’de okullar yüzmeye başladı!
Bu haber 19 Kasım 2015 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Rize İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Rize İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın başlatmış olduğu Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında yer alan ‘Okullar Yüzüyor’ projesi Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın çaldığı temsili düdük ile başladı.

Programa AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Hüseyin Karaman ve çok sayıdı öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.Okullar Yüzüyor Projesi (3)

Progamda konuşma yapan AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak çocukların ve gençlerin sosyalleşmesi ve bağımlılıklardan uzak tutulabilmesi için veliler tarafından spora yönlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bak konuşmasında “Yüzen okullar projesi gerçekten çok önemli bir adım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz yüzmeyi derelerde öğrendik. ama biz yüzmeyi stil oalrak bilmiyoruz su ile kavga ediyor. Esas olan burada antrönerler vasıtasıyla suda nasıl hızlı gidir, nasıl tekniknik kullanılır onu öğrenmektir” dedi.

Okullar Yüzüyor Projesi (2)

Çoğrafi koşulların su sporlarına yatkın olduğunu dile getiren Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap “Spor denilince akla malesef ilk olarak futbol geliyor. Halbu ki bölgemizin, özellikle Rize’mizin su sporlarına yönelik olarak önemli bir yatkınlığı vardır. Bu konuda coğrafi olarak bizlere verilen nimetlerden de daha fazla yararlanmak için gayret sarfetmeliyiz” dedi.

Okullar Yüzüyor Projesi (1)

Rize Valisi Ersin Yazıcı ise spor yapmak isteyen fakat maddi koşulları müsait olamayan ailelere Rize Valiliği ve Rize Belediyesi oalrak gereken imkanların sunulacağı sözünü vererek, aileleri çocuklarını spora yönlendirmesi noktasında bilinçli olmaya davet etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA