SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Öğrenciler Cumhuriyeti Renklere Döktü

İlk, orta ve liseli öğrencilerin İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde açılan “Cumhuriyet Bayramı Coşkusu” konulu resim sergisi start aldı.

Rize’de Öğrenciler Cumhuriyeti Renklere Döktü
Bu haber 28 Ekim 2015 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çeşitli tekniklerin kullanıldığı eserleri sanatseverlerce ilgi gören öğrencilerin sergisinin kurdelesi, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız tarafından kesildi.

Rize’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından hazırlanan karma serginin açılışını yapan Vali Yazıcı, sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken sergide bulunan resimler hakkında da öğrencilerden bilgiler aldı.

Cumhuriyetimizin 92.yaşının kutlandığı günlerde böyle sanatsal bir etkinlik düzenlenmesinin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, “Bu sergi cumhuriyetimizin medeniyet ve uygarlık yolunda güçlenerek yoluna devam ettiğinin en güzel örneğidir. Birbirinden güzel resimler yapan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Tamamı öğrenciler tarafından hazırlanan çalışmaların sergilendiği etkinlikte birbirinden güzel resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin hafta boyunca açık kalacağı belirtildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA