SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de muhtarlardan “Muhtarlar Günü” yemeği!

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Rize Muhtarlar Derneği tarafından, Merkez İlçe, köy ve mahalle muhtarları ile bürokratları bir araya getiren akşam yemeği organize edildi.

Rize’de muhtarlardan “Muhtarlar Günü” yemeği!
Bu haber 20 Ekim 2016 - 23:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Öğretmenevinde düzenlenen programa Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkan Vekili Coşkun Yeğen’in yanı sıra bir çok daire müdürü ve muhtarlar katıldı.

Rize Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erbaş, programın açılışında yaptığı konuşmasında; “Son dönemlerde muhtarlık müessesesi ile ilgili olarak birçok iyileştirme yapıldı. Bundan sonra 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanması da bunlardan biridir. Bu anlamda tüm Devlet büyüklerime teşekkür ediyorum” dedi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin 1829 yılından bu yana faaliyetini sürdürdüğüne vurgu yaparak; “Muhtarlık kurumu en köklü kurumlarımızdan biri. 19 Ekim Muhtarlar Gününün bu yıl ilkini kutluyoruz. Kısmet olursa bundan sonra her yıl 19 Ekim’de, Cumhuriyet Bayramının arifesinde bir araya geleceğiz. Muhtarlarımız bizim elimiz, kolumuz. Vatandaşlarla aramızda bir köprü vazifesi görüyorlar. İlimizde coğrafi şartlardan dolayı sıklıkla doğal olaylarla karşılaşıyoruz. Dolayısıyla muhtarlarımızın çabalarına çok ihtiyacımız var ve bunu hakkıyla yerine getirmelerinden de mutluluk duyuyoruz. Vatandaşlarımıza hizmetin ulaştırılması noktasında bu birliktelikle çalışmalarımıza devam edeceğimizden hiçbir kuşkum yok” dedi ve tüm muhtarlara başarılar diledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA